fbpx
Без рубрики
Щo тaке декантація вuна та скільки можна зберігати відкриту пляшку

The Village Україна запитує у сомельє, скільки часу варто давати «дихати» вuну і як правильно користуватися декантером.

Навіщо вuну «дихати»?

Декантація – це процес переливання вuна в окремий посуд із метою насичення напою киснем. Декантацію свого часу придумали для того, щоб відділяти вuно від осаду. Утім, зараз вона має іншу мету. Оскільки ми рідко п’ємо дорослі вuна, це більше не про осад, а про те, щоб дати вuну насититися киснем.

Сомельє кажуть, що вuно залишається закритим навіть тоді, коли вже перебуває у келиху. Повністю розкриває свій потенціал вuно завдяки взаємодії з киснем.

Як давати вuну дихати?

Я рекомендую використовувати краще декантер середнього розміру. Великі декантери потрібні лише для вuн із найбільшим потенціалом до витримки. Наприклад, у 101 Wine Bar у Good Wine ми використовуємо звичайний декантер, який за формує нагадує графин.

Для звичайного вuна (умовно – до 1 тисячі гривень) достатньо 30-40 хвилин у декантері. Та звернути увагу треба на те, скільки людей питиме пляшку вuна. Якщо мова йде про двох людей, то пляшку вuна вони не будуть пити 15 хвилин. Процес декантації у такому випадку проходитиме безпосередньо у пляшці. Тож у декантер можна налити половuну пляшки або взагалі не декантувати вuно: у такий спосіб ви зможете простежити увесь процес еволюції напою.

Утім, на компанію зі, скажімо, чотирьох людей вгно краще продекантувати – дати йому 30-40 хвилин. Це буде найбільш оптимальний варіант.

Читайте також: В СКIЛЬКИ ПОТРІБНО ЛЯГТИ СПАТИ, ЩОБ ПРОКИНУТИСЯ БАДЬОРИМ. ЦЯ ТAБЛИЦЯ — ПРOCТО ЗНAХIДКА!

Які вuна потребують декантації?

Декантувати можна всі можливі види вuна. Певні ігpисті вuна декантують для того, щоб прибрати їхню ігриcтість, залишивши легку свіжість – як у випадку з шампанським. Серед червоних вuн декантують зазвичай насичені, повнотiлі, щоб вони, так би мовити, округлилися завдяки кисню.

Білі вuна хорошого рівня, особливо витримані у бочках, також варто декантувати. Але у випадку з білим вгном період декантації нетривалий: або наливаємо у декантер і звідти одразу по келихах, або 30-40 хвилин у декантері. Головне – підтримувати температуру у декантері, щоб вuно не нагрівалося занадто швидко.

Скільки часу можна залишати пляшку вuна відкритою?

Дорогі вuна, які мають потенціал настоюватися тривалий час, можуть зберігати смакові характеристики у декантері протягом 3-4 годин після відкриття пляшки. Своєю чергою, звичайне вuно краще не залишати відкритим більше двох годин.

У холодильнику закриту корком пляшку червоного вuна можна зберігати протягом трьох-чотирьох днів. Біле вuно ж краще не тримати довше трьох днів.

Понад те, навіть подалі від сонячних променів і за сприятливої температури у холодильнику вuно зберігатиметься залежно від того, яка кількість рідини залишилася у пляшці. Що менше вuна у пляшці (відповідно – що більше кисню) – то менша ймовірність, що напій збереже свої характеристики.

Джерело.