fbpx
Дозвілля
Шалений успіх. “Віднесені вітром” виповнилося 80 років: цікаві факти (відео)

Роман-легенда, роман на всі часи.

Опублікований в 1936 році, роман був проданий вже в перший день в кількості більше ніж 50 тисяч копій. У свій перший рік роман отримав Пулітцерівську премію і був перевиданий 31 раз.

Майже вісімдесят років поспіль фільм “Віднесені вітром”, знятий за романом Маргарет Мітчел, не здає своїх позиції за популярністю серед читачів.

Цікаво, що сама письменниця зовсім не думала писати роман для широкого загалу. Хіба що надсилала рукописи своїм друзям, задля оцінки її скромних спроб написати книгу.

Спочатку Мітчелл написала останній розділ. Потім вона стала нанизувати глави одну за одною на сюжетний стрижень, як нанизують шматки шашлику на шампур. До дивацтв письменниці віднесемо і ту обставину, що багато глав вона ховала на тиждень – інший під меблями в будинку і лише потім діставала їх, перечитувала і вносила корективи.

Для фільму були зшиті 5500 оригінальних костюмів, включаючи і 1200 мундирів армії конфедератів-південців. Їх вартість склала всього 10000 доларів. Всі мундири пройшли процес старіння: їх терли об пісок, використовували металеві щітки, бруднили в бруді

Більше читайте тут: АЛІНА ГРОСУ ЗАКРУТИЛА РОМАН З РОСІЙСЬКИМ АКТОРОМ. ОТРИМАЛИ ЗВАННЯ НАЙКРАСИВІШОЇ ПАРИ (ФОТО)

Джерело.

Реклама