fbpx
Дозвілля
Сестра вирішила подарувати мамі ремонт, а тепер хоче з мене половину вартості, а я такої суми не маю

Моя сестра вимагає з мене половину вартості ремонту в маминій квартирі. Тільки ось спочатку це підносилося як подарунок від неї. Та й зі мною ніхто не радився, коли вона вирішила його робити. А у мене таких грошей просто немає.

Мама у нас живе одна в двокімнатній квартирі. Минуло три роки, як не стало батька і без нього в квартирі все починало сипатися. Ми, звісно, у міру можливості все латали, але очевидно, що там потрібен був ремонт. Сама мама тільки відмахувалася і говорила, що їй дожити нормально.

Півроку тому сестра рішуче заявила, що подарує мамі ремонт. Ми скинулися, щоб відправити маму в санаторій, а сестра взялася рулити процесом. Ні, не подумайте, що вона сама хвацько клеїла шпалери і клала плитку. Вона з дизайнером вибирала інтер’єр, колір, меблі, фурнітуру тощо.

Справа в тому, що чоловік у сестри дуже успішний бізнесмен. Тому працювати сестра пререстала відразу після весілля, років п’ять тому. Вона займалася собою, будинком, хоча що вона там робила по дому під питанням, прибирали і готували там інші люди. Дітей у пари не було, але сестра активно працювала в цьому напрямку, проходячи лікарів, дотримуючись режиму і попиваючи вітаміни.

Тому маминим ремонтом вона займалася не з потреби, а від нудьги. Оплатив все, зрозуміло, її чоловік. Треба сказати, що квартира вийшла красивезною. Там все робилося з нуля: заново заливалися підлоги, вирівнювалися стіни, змінювалася проводка і сантехніка. Квартиру було не впізнати.

Коли сестра перед приїздом мами попросила їй допомогти розкласти по місцях мамині речі, я хвилин десять просто ходила по квартирі з відкритим ротом. Такого перетворення я не очікувала. Новим було все – посуд, меблі, килими, фіранки. Ну ось все.

– Подобається? – Гордовито запитала сестра. Я тільки кивнула.

– Навіть подумати страшно, скільки ти у все це ввалила, – похитала я головою і розумію, що у мене такого ремонту не буде ще дуже і дуже довго.

– Так, не будемо про це. Головне, щоб мамі сподобалося.

Ми розклали речі, приготували мамині улюблені страви і залишили квартиру.

Мама, звісно, була в захваті. Вона ходила по власній квартирі і не вірила, що це її будинок. Вона навіть заплакала на радощах. Сестра теж світилася. Начебто все у всіх було добре. Мама подякувала сестрі і зятю, ми попили чаю і роз’їхалися.

Через якийсь час від мами я почала дізнаватися, що у сестри в родині якісь негаразди. Подробиці мама сама не знала, тому нам залишалося тільки здогадуватися. Але скоро ми дізналися підсумок – сестра з чоловіком розлучилися. Що вже там послужило причиною, мені ніхто не розповідав. Сестра цю тему ігнорує, а з зятем я близько не спілкувалася.

Після розлучення за сестрою залишилася двушка, яку чоловік їй віддав в якості відступного, щоб не ділити ще дачу і машину. Вона погодилася. Вже непогано, хоч з чимось залишилася. В квартирі повний ремонт, всі меблі, побутова техніка, все нове. Але тут постала проблема – виявляється, гроші в тумбочці просто так не з’являються. Їх потрібно заробляти.

А ось з цим у сестри були проблеми. Картина “очікування/реальність” не збігалися. Роботу вона знайшла, а от жити на зарплату поки не навчилася. Тут і спливла тема з ремонтом.

Сестра подзвонила мені, нагадала, що мама у нас з нею спільна, тому і витрати на її утримання повинні бути спільними. Тоді буде чесно, якщо я поверну сестрі половину суми, яку вона витратила на ремонт. Тобто я їй заборгувала трохи більше двохсот тисяч гривень.

– Стоп, дорога. Ти, коли вирішував робити ремонт, мене ні про що не питала. Сама вирішувала, вибирала, купувала. Ти сказала, що це подарунок. Не від нас з тобою, а від тебе і твого чоловіка. Тому ти мене, звичайно, вибач, але я тобі платити не буду, – відрізала я.

Сестра заявила, що вона мене завжди підтримувала, а я її кидаю в такий складний момент життя. А в чому складність, я не зрозумію? Перестати тринькати гроші направо і наліво? Вона при квартирі, зараз при роботі. Якщо їй нічого їсти буде, я її нагодую, звичайно. Якщо вона на вулиці залишиться – пущу до себе. Це все не питання. Але ось так взяти і викласти божевільну для мене суму, вибачте, не можу.

Та й звідки б у мене такі гроші? На відміну від сестри, я вийшла заміж не за успішного бізнесмена. Мій чоловік працює на хорошій посаді, за моїми мірками, але не настільки, щоб ми могли собі такими сумами кидатися. Тим більше, я зараз в декреті.

Ясно ж, що у нас таких грошей в принципі бути не може. А якби були, то я краще б закрила частину іпотеки, ніж віддала сестрі неіснуючий борг.

Словом, з сестрою ми посварилися і не спілкуємося. Точніше, вона зі мною не спілкується. Тепер головне, щоб сестра не стала мамі на вуха присідати на тему боргу. Думаю, що до цього не дійде, але я і про те, що вона з мене почне гроші хотіти, подумати не могла. Мама у нас людина совісна, може сама в борги влізти заради сестри. Або взагалі квартиру продати, щоб доні біднесенькій грошенята віддати.

Маю велику надію, що сестра одумається і прийде в себе.

Фото ілюстративне.