fbpx
Події
“Сенсація” про пасивне куріння: з’явилася адекватна реакція

Сенсаційний матеріал про нешкідливість пасивного куріння, опублікований в американському виданні Slate, не підтверджується науковими доказами. Видання “Медуза” пояснює, чому не варто поспішати погоджуватися з автором.

Автор статті Джейкоб Гриер, який поставив під сумнів ефективність заборони на куріння в громадських місцях, посилається на великі наукові роботи, де доводиться, що пасивне куріння не таке небезпечне, як ми думали. Однак в статті виявилася велика кількість натяжок і припущень.

Пасивне куріння – серйозна загроза для здоров’я. У статті Slate наводиться тільки кілька досліджень, які нібито спростовують шкоду пасивного куріння. Але якщо оцінювати всі доступні дані з цього питання, з’ясовується, що пасивне куріння все-таки шкодить і підвищує ризик виникнення не тільки серцево-судинних захворювань, а й інших – наприклад, раку легенів і астми.

Читайте також: Дослідники пояснили, чим небезпечна робота з дому

Автор сенсації зазначив, що ризик виникнення раку у пасивних курців, тільки трохи підвищується, проте в реальності все інакше. Ризик розвитку онкологічного захворювання легенів при пасивному курінні підвищується приблизно на 30 відсотків. Складно назвати цей показник низьким. Наприклад, в 2004 році, за даними одного з глобальних досліджень, від раку легенів, що розвинувся внаслідок пасивного куріння, померли 21400 осіб.

Крім того, Гриер апелює до того, що через заборону в Англії число інфарктів міокарда в країні зменшилася лише на два відсотки. Варто зазначити, що 2,4% – це 1200 випадків інфаркту міокарда, яких вдалося уникнути тільки в перший рік дії заборони.

Крім того дослідження медиків показали, що особливі ризики через пасивне куріння є у вагітних: плід може не набрати потрібної ваги – і ще є небезпека передчасних пологів.

Зараз проведено безліч досліджень з цього приводу і доведено, що ризики дійсно існують – і заборона куріння в громадських місцях і насправді їх знижує.

Джерело.