fbpx

СБУ запобігла спробі спецслужб Росії провести “тиху федералізацію” України

СБУ запобігла новій спробі спецслужб Росії дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні.

Як йдеться в повідомленні прес-служби відомства, кремлівський сценарій провести так звану “тиху федералізацію” України і продовження реалізації проекту “Новоросія” був заблокований в Харківській області.

Так, представники забороненої в країні комуністичної партії, зокрема колишній народний депутат від КПУ Алла Александровська, і її син Олександр, який переховується в Росії, намагалися підкупити керівництво та депутатів місцевих рад для прийняття на сесіях звернень до парламенту і Президента про зміни до Конституції з питань федералізації.

24 червня, перед початком позачергової сесії міської ради міста Південне, Харківської області, співробітники СБУ затримали посередника сім’ї комуністів під час передачі посадовій особі міськради частини хабара за прийняття звернення про федералізацію. За підписи під документом комуністи пропонували дев’ять тисяч доларів США. У той же час, за оперативними даними, ФСБ виділила на підкуп депутатів у кілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей.

Читайте також: Підозрюваного у розгоні Майдану екс-заступника голови столичної міліції посадили під домашній арешт

“Отримані таким чином “законотворчі ініціативи” місцевих рад і такі замовні публікації в ЗМІ дали б РФ підстави звинуватити українську владу в ігноруванні волі народу, який нібито вимагає федералізації і надання окремим регіонам додаткових повноважень, у тому числі, шляхом створення так званих “Вільних економічних зон”, зокрема, особливого регіону Слобожанщина” – йдеться в повідомленні.

На прохання правоохоронців, міські депутати імітували внесення до порядку денного сесії питання про прийняття звернення. Такі дії дали змогу оперативникам зібрати необхідні докази і затримати інших причетних до операції російських спецслужб.

Слідчі встановили, що після невдалої спроби голосування Олександр Олександровський намагався обдурити своїх кураторів з ФСБ. Він повідомив про успішне виконання завдання, замовивши для цього фейковий матеріал в одному з інтернет-видань. Стаття про нібито прийняття звернення міської ради Південного була оприлюднена окремими ЗМІ напередодні та в День Конституції України.

Такі дії додали доказів протиправної діяльності цих осіб – тому в СБУ свідомо прийняла рішення не блокувати оприлюднення завідомо неправдивої інформації (насправді звернення міською радою не приймалося і навіть не вносилося офіційно до порядку денного сесії).

У відомстві зазначили, що дії зі свідомої дезінформації в інтересах розслідування проводилися суворій відповідності з вимогами Кримінально-процесуального кодексу України.

Читайте також: Загибель Слiпака: опубліковано відео його “виступу” в зоні АТО

Цікава, що це не перша спроба зловмисників провести законотворчі ініціативи в Харківській області методом підкупу. Наприкінці квітня вони намагалися прийняти аналогічні звернення на сесіях Вовчанського та Зміївської міських рад, однак, завдяки СБУ, ці рішення не були підтримані депутатами.

Зазначений проект спецслужб РФ був ініційований після того, як спроби створення особливого регіону Слобожанщина за формальною ініціативою комуністів були заблоковані СБ України.

У результаті спецоперації правоохоронці затримали всіх відомих активних членів злочинної групи. Зокрема, екс-нардеп Алла Александровська затримана згідно статті 208 КПК України, вирішується питання про її арешт. Її синові Олександру, який переховується в Росії, повідомляється про підозру і він оголошений у розшук.

Раніше, про затримання Александровської повідомив її адвокат Олександр Шадрін. За його словами, підзахисна вважає звинувачення необгрунтованим, крім того, у слідства були відсутні правові підстави для затримання.

Читайте також: Прем’єр Туреччини назвав організаторів вибуху в аеропорту Стамбула

Александровська з 1996 року і до заборони Компартії в Україні була беззмінним першим секретарем Харківського обкому КПУ, двічі обиралася депутатом Харківської облради, чотири рази – народним депутатом України. У 2008 році стала Почесним громадянином Харкова.

Джерело.

You cannot copy content of this page