fbpx

СБУ: Священик Московського патріархату коригував вогонь терористів

Священик жіночого монастиря Московського патріархату (УПЦ МП) коригував вогонь бойовиків по позиціях української армії і інформував їх про розташування частин ЗСУ. Він уникнув покарання, сховавшись в Росії, де тепер відправляє служби в місцевій православній церкві.

Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.
Своїм рішенням суд дозволив правоохоронним органом провести спеціальне досудове розслідування.

Під підозрою опинився протоієрей Свято-Іверського жіночого монастиря Донецька (Українська православна церква Московського патріархату). Він розташований неподалік від донецького аеропорту і був частково зруйнований під час бойових дій.

Згідно з судовими документами, взимку 2015 року в зоні проведення антитерористичної операції священик коригував вогонь терористів «ДНР» по позиціях української армії, а також «зливав» бойовикам інформацію про позиції Збройних сил України.

Служба безпеки має докази злочину, які зібрані завдяки показам свідків і «прослушки» розмов священика взимку 2015 року.

  • Повідомляв дружині по телефону, що коригує артилерійський вогонь в інтересах так званої «Донецької народної республіки»;
  • Описував місцезнаходження позицій Збройних сил України (артилерійського підрозділу в складі установок «Град») в місті Миколаївка Волноваського району представнику «ДНР»;
  • Просив колегу – священнослужителя УПЦ МП – знайти пособника, який би постійно повідомляв про розташування Збройних сил України;
  • Повідомляв невстановленій особі про розташування бойової техніки ЗСУ в районі Мар’їнки;
    Канцелярія Київської митрополії Української православної церкви Московського патріархату раніше повідомила СБУ, що 11 березня 2015 року протоієрея був звільнений від служіння в Свято-Іверському жіночому монастирі Донецька.

За даними СБУ, в березні 2015 року підозрюваний перетнув кордон з Росією через пункт пропуску «Конотоп» та з тих пір переховується від слідства. Розвідка також встановила, що священик зараз знаходиться на території Московської області РФ, де проводить богослужбову діяльність в одному з храмів РПЦ.

Розслідування було розпочато 28 квітня 2015 року. Згодом священика оголосили в розшук, а рік тому суд дозволив взяти його під варту.

Навесні 2016 року було підготовлено матеріали по оголошенню священика в міжнародний розшук, але Укрбюро Інтерполу відмовило, в зв’язку з забороною «втручатися в справи політичного, військового, релігійного чи расового характеру».

Клопотання про надання дозволу на спеціальне досудове розслідування задовольнила суддя Печерського суду Катерина Москаленко.

З відповідним судовим актом Печерського районного суду міста Києва можна ознайомитися за посиланням Тут.

Читайте також: “Пизд*ться до 90% коштів”: волонтер розповів про фінансове свавілля в Міноборони

Джерело.

 

You cannot copy content of this page