fbpx
Події
Ринку мобільних платежів бути: Кабмін зняв останні обмеження

У планах, залучити майже вісім мільйонів українців до мобільних платежів, за два роки, повідомляє “Zaxid.net”.

Кабінет міністрів врегулював питання повернення невикористаних коштів абоненту мобільного зв’язку, чим зняв бар’єри для розрахунків за допомогою мобільного телефону. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів.

«Ринку мобільних платежів бути. Сьогодні уряд усунув важливий бар’єр, який стримував можливості розрахунків за допомогою мобільного телефону. Адже на послуги мобільного зв’язку нараховується пенсійний збір. Ось і треба було врегулювати механізм повернення цих коштів, якщо оплата з мобільного не пов’язана із оплатою послуг телекому. Відтепер ця перешкода усунена», – написав Кубів.

Він уточнив, що йдеться про постанову Кабміну, якою внесено зміни до порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та до правил надання телекомунікаційних послуг.

Читайте також: Довідку можна отримати за декілька кліків: в Україні запустили нову безкоштовну послугу на iGov

«Порядок передбачав, що всі транзакції абонентів мобільних операторів обтяжені збором (7,5%) нарахуванням до пенсійного фонду, і навіть якщо абонент захоче розрахуватися за комунальні послуги, даний платіж все одно буде проводитися з відрахуванням збору (7,5%), хоча комунальні послуги не є об’єктом оподаткування збором (відповідно, 7,5% не мають сплачуватися до Пенсійного фонду)», – мовиться в пояснювальній записці до документу. Прийнятими змінами уряд врегулював питання повернення операторами стільникового зв’язку сум оплачених послуг.

Разом з тим, як повідомили в Офісі ефективного регулювання, фахівці якого долучилися до розробки проекту постанови, планується, що загальний розмір ринку мобільних платежів становитиме понад 16 млрд грн, і за два роки розраховуватися за товари і послуги з мобільного телефону будуть 7,8 млн абонентів.