fbpx
Столиця
“Розвод” по дуже крутій схемі”: орендар розповів про аферу в Києві

У Києві аферисти використали зухвалий спосіб “розводу” бажаючих орендувати квартиру. Подробиці шахрайської схеми розповів в Facebook один з потерпілих під ніком Bogdan Oleg. Чоловік визнав, що від афери його не врятував навіть досвід роботи з документами на оренду житла, пише  “Обозреватель”

Автор поста повідомив, що шукав однокімнатну квартиру з бюджетом до 5000 грн, при цьому зазначив, що серед безкоштовних оголошень помічав пропозиції, які явно були написані аферистами. Зрештою чоловік зупинився на варіанті оренди житла в будинку на Позняках.

“Приїхали, місце класне, все під рукою. Чекали хвилин 20, поки прийде цей сам рієлтор. Коли ж він прийшов, то повідомив, що за цією адресою квартира здана, але є поруч, по вул. Анни Ахматової – там уже якась дівчина ніби як погодилася, але ще думає. Йдемо дивитися, не дарма ж чекали стільки. Заходимо в квартиру, приємно дивує чистота і затишок. Нас зустрічає господар років 50, за словами ріелтора – військовий на пенсії. Кухня акуратна, дівчина-квартирантка смажить млинці , добре пахне в квартирі, купа квітів на підвіконні. в кімнаті хороший чистий килим “, – написав Bogdan Oleg.

Пізніше господар по секрету повідомив орендарям, що дівчина, яка перед ними захотіла орендувати його квартиру – з Донецька, і що йому це не дуже подобається, і він, швидше за все, здасть житло іншим.

“Йдемо задоволені. Дзвінок о 17:00 від ріелтора з радісними новинами, господар нас схвалив і чекає на підписання договору в неділю, о 10:30 ранку. Супер. Вранці приїхали на місце до 11:00, господар уже нервує, каже, що йому вже скоро їхати, а ми запізнилися. В кімнаті вже зібрані великі будівельні пакети, люди ж виїжджають сьогодні. Перевіряю документи, паспорт, – все ок. Прописка за адресою, право на власність є, план квартири, платіжки, придертися начебто не можу. підписали, розрахувалися (домовилися за 5500 вже з комунальними) “, – пише Bogdan Oleg.

Далі чоловік розповідає, що попросив залишити речі в уже орендованій квартирі, так як їхав з деякими речами. Однак господар відмовив: мовляв, він буде викликати клінінгову фірму і навіщо тут будуть зайві речі.

Далі автор поста пише, що у нього почали закрадатися деякі підозри щодо цього житла, проте ніяких підтверджуючих фактів він не мав. Незабаром чоловік спробував зв’язатися з господарем.

Читайте також: Афера з орендою квартир у Києві розбурхала мережу

“Настає 18:00, набираю господаря, той скинув. Ну, думаю, може, зайнятий. Зібрали ще небагато речей, завантажили в машину і поїхали. Набираю господаря -” абонент поза зоною “, набираю ріелтора одного, другого – те ж саме. починаю розуміти – все, припливли. По дорозі знову детально аналізую всі події. Сумніви все більш починають долати. у квартиру потрапили. Уже радість. Але в приміщенні абсолютного нічого немає, не прибрано, килимів немає “, – написав потерпілий від афери.

Далі Bogdan повідомив, що почав розпитувати сусідів щодо господаря квартири. Одна сусідка розповіла, що його не бачила з 2006 року, і тут весь час жила пара.

“Вона нам дала номер телефону керівника. Поспілкувалися по телефону і пішли до нього на зустріч. З’ясувалося, що власник абсолютно інша людина, але з ним зв’язку немає. Почали дивитися записи з камери, яка висить на будинку, але виявилося, що її хтось розвернув так, що нічого не видно “, – пише автор поста.

До 20:30 в квартиру приїхала ще одна пара.

“Вони з подивом почали цікавитися, чому ми ще не виїхали. Все остаточно стало ясно. Ну а далі – поліція, поняті. Все закінчилося тільки в 2 ночі. “Розвод” по дуже крутій схемі, тут 5+. Ніколи не думав, що потраплю” , – закінчив свою розповідь Bogdan Oleg, зазначивши, що шахраї виманили у нього 13 500 грн.

Столичні оперативники розповіли, що аферисти, швидше за все, показували людям підроблені документи. З огляду нате, що в той же вечір заселятися в квартиру приїхала ще одна пара, шахраям вдалося розвести і їх.