fbpx
Авто
Розмитнення і нові техпаспорти з відміткою «без права». Що сталося?

З 1 серпня 2016 року в Україні почали ввозити б/в автомобілі за зниженими акцизами.

Однак щасливі власники зіткнулися з сюрпризом: при видачі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу робиться відмітка «без права продажу, дарування, обміну, передачі у володіння, користування і відчуження».

З одного боку, в законі про обмеження на передачу машини в користування іншим особам не сказано. З іншого – законом передбачено обмеження на продаж, дарування та відчуження такого автомобіля протягом 365 днів з дати реєстрації. В іншому випадку власник ТЗ повинен доплатити акцизи, як якщо б машину оформляли зі сплатою стандартних акцизів. Закон-законом, а видають свідоцтва з позначками про заборону не тільки на продаж до певного терміну, але і на використання ТЗ.

Народний депутат Роберт Горват 23 серпня надіслав офіційне звернення в Головний сервісний центр МВС з проханням розібратися в ситуації. Однак чіткі роз’яснення не були дані.

«Чинним законодавством співробітникам сервісних центрів МВС не надано повноважень на трактування обмежень, встановлених митним законодавством», – констатували у відомстві.

Більш докладно про особливості взаємозв’язків між новими і старими підзаконними актами розповів гендиректор ВААІД Олег Назаренко на своїй сторінці Facebook:

“Ці звинувачений СЦ МВС абсолютно безпідставні! СЦ МВС всього лиш виконують існуючі (11 років терміну давнини) норми нормативно-правових актів відносно таких обмежень. Політикам просто потрібно було при прийнятті закону дати доручення внести відповідні Зміни до Наказу ДМСУ 1118 від 18.11.2005 та постанови КМУ 1388.

Політики цього не зробили, а тепер звинувачують митників та працівників СЦ МВС в тому, що ті чітко виконують нормативно-правові акти. Бо самі в наказі 1118 в розділі 3 в п. 3.3 визначили:

“До Посвідчення посадовою особою митного органу вносяться відмітки про обмеження відносно передання ТЗ його власником у володіння, та/або користування, та/або розпорядження іншим громадянам чи підприємствам без сплат належно податків і зборів, що підлягають сплаті при переміщенні ТЗ через митний кордон України при наданні пільг з оподаткування ТЗ, що ввозитися для вільного обігу на митній території України “.

Читайте також: ДТП на трасі Київ-Чоп: загинули троє працівників районної адміністрації (фото)

Тобто, справедливості ради потрібно сказати, що обмеження стосовно “володіння, користування, розпорядження” придумали не сьогодні, а 11 років тому! А постанову КМУ 1388 Кабмін прийняв 7 вересня 1998 – рівно 18 років тому.

І в п. 30 так чітко визначено:

“30. До реєстраційних та облікових документів вносяться відомості про заборону відчуження і передачі права користування і (або) розпорядження транспортними засобами, дату їх зворотного вивезення та інші обмеження, що встановлюються органами доходів і зборів”.

Тобто, якщо працівник СЦ МВС не впише в техпаспорт обмеження митниці, то завтра прийде прокурор і суворо запитає про виконання постанови КМУ 1388.

Я не захищаю митників і працівників СЦ МВС, але я, як людина в минулому військова, добре знаю, що держслужбовець має виконувати чітко всі нормативно-правові акти. І нечесно зі сторони політиків замість того, щоб визнати, що нормативні документи не змінені і їх митниця та МВС просто виконує, звинувачувати їх у виконанні службових обов’язків.

Все в руках політиків і ВР! Дайте доручення КМУ ( прийміть рішення ) змінити постанову КМУ 1388 та Наказ 1118 і митники з МВС будуть виконувати нові нормативно-правові акти. А зараз звинувачувати їх нечесно і непорядно».

Джерело.