fbpx
Події
“Розіп’ятий хлопчик” від поляків: відбулась прем’єра скандального фільму “Волинь”

У Польщі відбулась прем’єра скандального фільму. Поляки вже охрестили стрічку шедевром і навіть удостоїли її кількох нагород.

За любов до кривавих сцен режисера стрічки “Волинь” Войцеха Смажовського називають польським “Тарантіно”.

У “Волині” він перевершив сам себе – кров, яка тече рікою, вбивства, жінки, розтерзані діти. Режисер зобразив націоналізм як єдину причину трагедії і провів аналогії з сучасністю.

Але сам Смажовський запевнив, що його робота має стати містком між українським та польським народами, а не стіною. Хоча українці в стрічці зображені убивцями, а поляки – жертвами.

“Я хочу, аби українські та польські історики почали заново діалог. Бо уже десятиліття вони ні до чого не можуть домовитись. Фільм має стати мостом, а не стіною між поляками та українцями”,– сказав Смажовський.

Попри це, українці у фільмі – лише негативні герої. Вони там колабораціоністи і дезертири.

Читайте також: Україна та Польща разом досліджуватимуть Волинську трагедію

Режисер маніпулятивно змішав правду з відвертою брехнею. Відтак українці стали страшнішими за радянців. Навіть німці у Смажовського на тлі українців “симпатичні”.

“Німці там зхображені як захисники. Вони рятують від українців головну героїню. Лише десь так опосередковано, з приводу німецького періоду, показано Голокост, хоча не зрозуміло, хто його здійснює”,– прокоментувала фільм доктор історичних наук Оксана Каліщук.

У фільмі режисер згадав про утиски українців, але мимохідь. Про це йдеться лише в першій частині фільму, з якою контрастує кривавий кінець. Смажовський нагнітає антиукраїнські настрої, влаштовуючи криваву різанину в кінці фільму.

Автор навіть не намагається показати складний історичний контекст подій.

“Це спосіб закріпити у глядача ті стереотипи, які вже існують. Тобто про виняткову жорстокість українців, про негатив, пов’язаний з українськими націоналістами. Адже там дуже демонічно відображені відділи УПА. Вони ненависні, вони агресивні, вони фанатичні, постійно викрикують “Слава Україні”. Цей фільм має чіткі маркери ненависті”,– зауважив голова Об’єднання українців Польщі Петро Тима.

Світову прем’єру “Волині” призначено на 7 листопада. В Україні за прокатним посвідченням ніхто не звертався. А от росіяни щосили рекламують скандальну стрічку.

Читайте також: Вийшов трейлер польського фільму про Волинську різанину(Відео)

Джерело.