fbpx
Події
РосЗМІ зафіксували видачу грошей за “кримський” мітинг у Москві (відео)

Журналістка російського видання «Медуза» взяла участь на платній основі в мітингу-концерті на честь триріччя анексії Криму, який пройшов 18 березня в Москві на Воробйових горах.

Як пише видання, журналістка Ірина Кравцова вирушила туди в складі групи людей, яких набирали на сайті massovki.net, обіцяючи кожному по 300 рублів за участь у заході.

Члени групи, що зображували представників «Незалежної профспілки акторів театру і кіно», в супроводі координатора провели на Воробйових горах дві з половиною години і отримали гонорар після закінчення мітингу.

Повідомлення про набір людей в масовку для мітингу на Воробйових горах з’явилося на форумі massovki.net вранці 17 березня. Шукали «охайно вдягнених людей», які хотіли б отримати 300 рублів за три-чотири години присутності на заході. Від бажаючих було потрібно написати повідомлення на номер в WhatsApp зі своїм ім’ям, віком і номером телефону; у відповідь на це куратор повідомляв про місце зустрічі своєї групи: 18 березня о 17:00 в центрі залу найближчого до Воробйових гір метро «Університет».

Як пише видання, в залі метро кожен з учасників групи показав куратору Віталію свою переписку з ним в WhatsApp; координатор звірив дані зі своїм списком, в якому значилося 22 людини, поставив галочки та вивів групу на вулицю.

«Сам координатор Віталій описує себе як людину аполітичну, але в якійсь мірі патріота… На питання, чи оплачуються учасники масовки в мітингах державою, він відповідає так: держава вимагає провести людей від партії, партія передоручає це профспілці, а профспілка — Віталію» , — пише «Медуза».

Видання також зазначає, що, на думку учасників мітингу, тих, кого відправили на нього з роботи, і тих, кому платять за відвідування мітингу гроші, тут більшість.

«Дійсно: більшість людей на Воробйових горах стоять групами — максимум чоловік по 25; сімейних пар і людей, не прив’язаних до груп, майже не видно», — пише «Медуза».

Після мітингу вся група дійшла до метро в загальному потоці людей. Там Віталій відвів своїх вбік і вручив кожному по 300 рублів. Отримавши гроші, люди роз’їхалися.

Як повідомлялося, в суботу в Москві біля будівлі МДУ пройшов фестиваль «Весна», приурочений до третьої річниці анексії Криму.

Читайте також: Кретини при владі? У Раді обурилися через виступ людини Авакова на росТБ (відео)

У заході брали участь представники російської естради Денис Майданов, Валерія, групи «Фабрика», «Любе», «Градуси» та інші, лідери «Єдиної Росії», «Справедливої Росії» і ЛДПР виголосили промови.

За даними ГУ МВС по Москві, в ньому взяли участь 150 тисяч людей.

Джерело.