fbpx

Росіяни додумалися покрасти радіоактивні колбочки на сувеніри

Украдено і пошкоджено 133 джерела випромінення, сумарною активністю близько 7 мільйонів беккерелів.

Про це Державне агенство України по управлінню зоною відчуження повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук.

«У ДСП «Екоцентр» знищена центральна аналітична лабораторія з характеризації РАВ, при цьому відбулося несанкціоноване проникнення в сховище джерел іонізуючого випромінення, в якому зберігалися зразкові радіоактивні розчини та калібрувальні джерела.

Окупантами викрадено та пошкоджено 133 джерела сумарною активністю порядку 7 млн. беккерелів. Це можна порівняти із 700 кг радіоактивних відходів із наявністю бета та гамма випромінювання. Навіть невелика частина цієї активності є надзвичайно небезпечною при непрофесійному та неконтрольованому поводженню з ним».

Також розграбовано офіси та лабораторія Інституту проблем безпеки АЕС. Були вивезені комп’ютери, оргтехніка, розбито або знищено лабораторне обладнання та вимірювальні пристрої.

«Пограбовані гаражі з автомобільною технікою, яка використовувалась для доставки науковців на об’єкти досліджень.

В лабораторіях ІПБ АЕС знаходились джерела іонізуючого випромінювання та зразки паливовмісних матеріалів (!) з об’єкту «Укриття», які використовувались науковцями при виконанні досліджень», – повідомляє агенство.

І висновок: «У випадку носіння такого сувеніру із собою протягом 2 тижнів гарантовано виникають радіаційні опiки та починається променева хвороба та незворотні процеси у організмі».

Фото: ілюстративне.

04/11/2022

You cannot copy content of this page