fbpx

росія відключила Фінляндії електроенергію

Шантаж – це улюблений метод російської федерації. Ще недавно вони шантажували відключенням газу Україну, а сьогодні вирішили методи не міняти і застосувати їх до Фінляндії.

Варто було 12 травня 2022 року президенту Фінляндії Саулі Нійністе та прем’єр-міністерці Санні Маріне офіційно оголосили про підтримку вступу країни до НАТО, як на наступний день виявилося, що фіни не платять за електроенергію.

13 травня 2022 року фірма RAO Nordic Oy, який є європейською структурою російської енергокомпанії «Интер РАО», заявила, що припиняє імпорт електроенергії до Фінляндії,- повідомляє ВВС.

А 14 травня заступник Міністра закордонних справ РФ Олександр Глушко заявив, що Москва застосує «відповідні запобіжні заходи, якщо НАТО розмістить ядерні сили та інфраструктуру ближче до російського кордону», тобто на території Швеції та Фінляндії.

Фіни відповіли досить лаконічно і прагматично: по-перше, фінський оператор електромереж Fingrid повідомив, що Росія забезпечувала лише 10 % електроенергії в країні і «Вони легко компенсують це імпортом зі Швеції та власним виробництвом», – сказала віцепрезидентка Fingrid з експлуатації енергосистем Рейма Пяйвінен.

І, по-друге, 16 травня вони подали заявку на членство в НАТО, після схвалення фінським парламентом.

Фото: Факти.

05/17/2022

You cannot copy content of this page