fbpx
Події
росія оголосила про вихід з Ради держав Балтійського моря, звідки її турнули ще в березні

Сьогодні МЗС росії заявило, що Рада держав Балтійського моря (CBSS) політизована і «деградує», тому вони йдуть звідти, де “відмовилися від рівноправного діалогу та принципів, на яких створювалася ця регіональна структура”, пише ЄП.

Проте, 3 березня члени Ради держав Балтійського моря одноголосно вирішили відсторонити росію від подальшої участі в діяльності Ради.

Про це повідомлялося на сайті уряду Норвегії, яка зараз головує в Раді.

«Викликає глибокий жаль, що Росія створила ситуацію, коли ми, решта 11 членів, більше не вважаємо за можливе підтримувати співробітництво з Росією в рамках CBSS», – сказала міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Гуїтфельдт.

Призупинення діяльності Росії залишатиметься чинним доти, доки не вдасться відновити співпробітництво на основі поваги до фундаментальних принципів міжнародного права.

Було ухвалено рішення і по Білорусі, яка має статус спостерігача в CBSS. Через її роль в агресії проти України Білорусь також відсторонена від участі в діяльності CBSS.

Статус спостерігача в CBSS є і в України.

Після анексії Криму у 2014 році щорічне засідання CBSS на рівні міністрів закордонних справ не проводилося, пише Портал зовнішньої політики.

Фото: Конкурент.

05/17/2022