fbpx

Російський вертоліт в Сирії могли збити самі ж росіяни, — розслідування журналістів

У п’ятницю, 8 липня, у Сирії був збитий російський бойовий вертоліт. Двоє пілотів загинуло. Спочатку російське командування заперечувало відповідний факт, однак згодом визнало, що інцидент мав місце.

Журналісти Conflict Intelligence Team провели власне розслідування події.

Першим повідомлення про збиття літака опублікувало “АГАК” — ЗМІ, близьке до ІДІЛ. Та прес-служба Міністерства оборони Росії випустила заяву, що спростовувала втрату бойового вертольота. Однак російським ЗМІ, з посиланням на джерела у військовому відомстві, повідомили про те, що в Сирії поблизу Пальміри справді було збито російський вертоліт Мі-35М. Назвали вони й імена пілотів — Ряфагать Хабібуллін та Євген Долгін.

Після того, як імена військових було опубліковано, МО РФ випустило чергову заяву, в якій підтвердило загибель пілотів внаслідок атаки бойовиків ІДІЛ. Але спростовувало, що був збитий російський вертоліт Мі-35М, вказавши на те, що це вертоліт Мі-25 (експортний варіант Мі-24) ВПС Сирії.

Увечері 9 липня ІДІЛ розповсюдило відеозапис аварії вертольота з російським екіпажем:

При ретельному вивчені відео, журналісти відзначили ті деталі, які притаманні вертольотам Мі-35М, і які відрізняють їх від Мі-25 — наявність шасі та короткі крила.

Мі-35М немає на озброєнні ВПС САР (армії Асада). У той же час, Мі-35М ВКС РФ не раз з’являвся на фотографіях і відео з Сирії

Читайте також: В мережі показали момент збиття вертольота з російськими військовими (відео)

Звідси можна зробити висновок: розбився саме російський вертоліт Мі-35М з російським же екіпажем.

Що стало причиною аварії вертольота?

Російське військове відомство заявляє, що вертоліт був збитий з американського важкого протитанкового ракетного комплексу TOW. Однак, за час проведення російської кампанії в Сирії не було жодного повідомлення про захоплення бойовиками ІДІЛ комплексів TOW або появу їх на озброєнні терористичної організації. Крім того, ракети TOW, як і інші ПТУР, керовані за допомогою проводів, через обмежену швидкість і маневренність не в змозі вражати ударні вертольоти при штурмі. Наприклад, ПТРК «Фагот» в польоті розмотує за собою дріт, призначений для ураження цілей швидкістю до 60 км/год., тоді як багато користувачів оцінюють швидкість з якою впав вертоліт в 200-300 км/год.

Чи був збитий вертоліт з ПЗРК (переносний зенітного-ракетний комплекс)?

Двигуни всіх сучасних комплексів ПЗРК працюють на паливі, в результаті чого в ході польоту ракети за нею тягнеться довгий шлейф густого диму, якого не видно на відео. Звідси можна зробити висновок, що версія враження вертольота з ПЗРК менш імовірна, — йдеться у розслідуванні.

На відео можна помітити, що безпосередньо перед катастрофою вертоліт стріляє НКРСами (некерованими реактивними снарядами), при цьому після кожного пострілу в повітрі залишається шлейф диму, що йде нижче фюзеляжу вертольота.

Однак в момент поразки рульового гвинта вертольота видно, що від снаряда тягнеться такий же шлейф диму, що йде від об’єкта трохи вище фюзеляжу ураженого вертольота.

Сукупність цих факторів дозволяє розглядати версію, що вертоліт Мі-35М був випадково збитий в результаті пуску веденим вертольотом некерованої авіаційної ракети (НАР, вона ж НУРС). В ході ведення бою ведучий вертоліт міг випадково потрапити на лінію вогню веденого вертольота, який йшов слідом трохи вище ведучого. Це пояснює і той факт, чому ІДІЛ не опублікував відеозапис безпосередньо пуску ракети ПТРК/ПЗРК.

Читайте також: Російські пілоти в Сирії влаштували авіашоу (відео)

https://www.youtube.com/watch?v=_m23ychs24U

Джерело.

You cannot copy content of this page