fbpx
Дозвілля
Робіть це і ноутбук прослужить вам дуже довго

Аби ноутбук швидко не ламався, йому потрібен постійний догляд.

Дотримуйтеся цих простих порад від “Лайфхакера”, і ваш лептоп прослужить вам дуже довго.

1. Дотримуйтеся температурного режиму. Не тримайте ноутбук на колінах або на ковдрі: це перекриє повітрю доступ до вентиляційних отворів. Якщо ви часто працюєте сидячи на дивані або лежачи, купіть спеціальну підставку.

Також уникайте переохолодження пристрою. Після перебування на сильному морозі не вмикайте одразу лептоп. Дайте йому мінімум півгодини, щоб відігрітися.

2. Не їжте за ноутбуком. Пролита рідина моментально проникає крізь клавіатуру пристрою, а крихти їжі потрапляють між клавіш. В результаті друкувати на клавіатурі буде проблемно, оскільки злиплі клавіші видаватимуть не по одній букві, а відразу по кілька. Також можливе западання деяких клавіш через те, що під ними застрягли крихти.

Якщо ви пролили на клавіатуру чай або каву, негайно вимкніть пристрій, витягніть батарею та віднесіть ноутбук в сервісний центр, поки рідина не потрапила на материнську плату і не пошкодила її.

3. Регулярно чистіть ноутбук. Клавіатура і вентилятор захоплюють весь пил, який літає в повітрі. Щоб очистити клавіатуру ноутбука від забруднень, потрібно відключити комп’ютер, повернути його екраном вниз і, міцно тримаючи обома руками, кілька разів струснути. Решту сміття приберіть за допомогою пилососа. Після цього протріть вологою серветкою поверхню з клавіатурою. Протріть також зовнішні сторони корпусу ноутбука.

Ще один збирач пилу – це екран. Спочатку протріть його м’якою вологою ганчірочкою (можна злегка змочити її миючим засобом: дистильована вода і оцет в пропорції 50/50). Не витирайте екран паперовою серветкою, вона зазвичай залишає сліди у вигляді дрібних шматків паперу. Найкраще використовувати бавовняну ганчірочку. Також не рекомендується застосовувати для протирання екрану агресивні речовини (ацетон та інші розчинники).

4. Уникайте трясіння й ударів. Різкі удари і трясіння завдають шкоди жорсткому диску, системі охолодження, материнській платі та іншим комплектуючим. Придбайте спеціальну сумку для носіння ноутбука, оснащену захисним шаром.

5. Робіть іноді генеральне прибирання. Один-два рази на рік потрібно займатися генеральним прибиранням. В принципі, ноутбук сам підкаже, що прийшов час його почистити: в один день ви виявите, що вентилятори вашого ноутбука постійно набирають обертів, а сам пристрій нагрівається як електропіч. Все це ознаки того, що пора влаштувати чистку.

Щоб почистити ноутбук зсередини, доведеться його розібрати, але для цього найкраще скористатися послугами фахівця або сервісного центру.

6. Використовуйте антивіруси. Пошук в інтернеті і використання сторонніх флеш-накопичувачів часто стають причиною появи вірусів. Заражений комп’ютер, як правило, зависає, вірус вражає системні і особисті файли, може дістатися до завантажувального сектора жорсткого диска. Щоб справа до цього не дійшла, використовуйте антивірусні програми, наприклад, безкоштовний Microsoft Security Essentials.

Читайте також:ПРО ЩО ГОВОРИТЬ ПЕРША БУКВА ІМЕНІ: ВИЗНАЧАЄМО СВОЇ СИЛЬНІ СТОРОНИ

Джерело.