fbpx
Дозвілля
“Різдво – то не лише прикраси. Зміст Різдва: Бог нас любить, Він є з нами!”- поради Блаженнішого Любомира Гузара на Різдво

Уже скоро українці святкуватимуть Різдво Христове. Пропонуємо думки Блаженнішого Любомира Гузара про це велике християнське свято.

– Бог нас любить. Бог нас любить до такої міри, що прийшов до нас. Різдво – то не лише прикраси: ялинка, дарунки. Зміст Різдва: Бог нас любить, Він є з нами!

– У селищі Вифлеємі, що у Палестині, народився Господь, Бог і Спас наш Ісус Христос. Це була надзвичайна подія, бо сам Бог – Творець і Володар Всесвіту воплотився, прийняв людську природу, став одним із нас. Його народження показало, що людська природа і все, що довкола неї, є настільки добрими, що Божий Син, через якого все сталося і без якого ніщо не сталося, своїм приходом ще раз підтвердив, що все, що Бог сотворив, є добрим, навіть, дуже добрим.

– Ісус Христос народився, як людина, народився таким, як ми. Він свідомо і цілеспрямовано став таким, якими є ми, щоби показати нам, якими ми повинні бути.

– Стоячи біля Ісусових ясел у цей святковий час, ми повинні скласти Богові велику подяку, бо все, що ми маємо – життя, довкілля, наше спасіння – є Божим даром для нас.

– Господь Бог не хоче, щоб ми терпіли, щоб ми несли неоправдані тягарі, щоб ми жили пригноблені. Ні, Він прийшов, щоб ми були собою, щоб ми були вповні такими, якими Він нас до життя покликав і якими хоче нас бачити у нашому щоденному житті, у нашому ставленні до інших людей.

– Ми – улюблені діти, щедро обдаровані, які, зі свого боку, повинні своєму Творцеві, своєму Небесному Отцеві і новонародженому Ісусові, нашому Господеві і Спасителеві, повсякчасно дякувати і прагнути шанувати все те, що предобрий Бог для нас чинить.

– Переконаний, що ми, християни, після доброї, здорової підготовки повинні святкувати Різдво разом. Але я свідомий того, що багато людей трактують це, власне, в такий, майже політичний спосіб. Тому я підкреслюю: треба пояснити, людей підготувати. Календар, дата святкування не має найменшої важливості. Важливо, як ми це будемо сприймати.

Підготувала Галина Андрусів