fbpx
Дозвілля
Різдво Пресвятої Богородиці 2020: що обов’язково потрібно зробити жінкам 21 вересня

21 вересня відзначається велике свято – Різдво Пресвятої Богородиці. Воно є вкрай зворушливим і ніжним. Справа в тому, що в цей день відзначається народження Діви Марії, яка стала згодом матір’ю Ісуса Христа.

Історія свята

В Назареті жила старенька пара Йоаким і Анна. Прожили вони своє життя бездітними і дуже з цього приводу переживали. Справа в тому, що діти у євреїв вважалися благословенням Божим, а бездітній родині священики навіть могли відмовити в прийомі дарів.

Власне, це і сталося з Йоакимом, коли він приніс дари в Єрусалимський храм, а їх не прийняв первосвященик. Заплакала Анна, дізнавшись про це. І в цей момент їй з’явився ангел, який промовив:

“Ти зaчнеш і наpодиш Дочку, благословенну, вище всіх. Через Неї отримають благословення Боже і всі земні народи. Через Неї буде дано всім людям Порятунок. Ім’я Їй буде Марія”.

Читайте також:  Друга Пречиста: що можна і чого не можна робити в цей день

До Йоакима в цей час теж з’явився ангел і пообіцяв, що у нього скоро з’явиться дитина.

І дійсно, через дев’ять місяців у родині Іоакима і Анни наpодилася дочка, яка стала надією для всіх жителів землі.

Що обов’язково потрібно зробити в цей день

Марію християни шанують не тільки як Богоматір і Богородицю, а ще й вважають “молитовницю” і заступницею за жінок і дітей перед Богом.

Тому представницям прекрасної стaті особливо важливо пам’ятати про це свято. І 21 вересня по можливості їм треба сходити в храм на службу. Помолитися за сім’ю, дітей і просто подякувати Господу і Богородиці за все.

Вважається, що молитва в цей день найбільш сильна, а особливе полегшення відчувають ті, хто розповідає Діві Марії про свої тривоги. За старих часів дівчата в цей день особливо ревно молилися, щоб вдало вийти заміж.

А ще в цей день неодмінно потрібно накрити святковий стіл. Наші предки вважали, що чим багатшим буде частування, тим багатший урожай наступного року. Під забороною вживання алкoгoлю.

Ще в цей день треба обов’язково піти в гості. По можливості, відзначити увагою батьків, дідусів і бабусь. При цьому молодим потрібно пригощати гостей і слухати те, що скажуть рідні і навчені життям родичі.

Зустріти світанок біля річки в цей день – дуже хороша прикмета. Для незаміжніх дівчат це знак швидкого заміжжя. А для заміжніх – шанс відстрочити прихід старості. Правда, їм для цього ще слід вмиватися водою з річки.

А ще в день Різдва Богородиці можна передбачити, якою буде осінь. Якщо 21 вересня буде сонячна і тепла погода, то осінь буде і далі радувати ясною погодою і комфортною температурою.

Джерело – Подробиці.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!