fbpx
Авто
Рік тому запрацював закон про зниження акцизу на вживані авто

Рівно рік тому на AUTO.RIA вийшла новина з заголовком «Пора пригнати автомобіль. Акцизний збір знижено!» Законопроект №3251, ставши Законом №1389-VIII, отримав юридичну силу.

Як часто буває в таких випадках, думки розділилися – одні поставилися до здешевлення розмитнення скептично, інші шукали підступи, мовляв, якщо в одному місці дозволили, то в іншому обов’язково заборонять. Треті взялись вивчати закон і почали шукати можливості пригнати авто з Європи за зниженими ставками акцизного збору.

Як змінився авторинок за рік дії «3251»? Згідно з даними від ДФС, із використанням пільгових ставок акцизу було імпортовано близько 50 тисяч автомобілів з пробігом. Податків від цього до бюджету надійшло 4,1 млрд грн. Якщо порівняти такі ж дані з аналогічним попереднім періодом, то показники значно скромніші: 17 тис. пригнаних авто і 1,8 млрд грн податків в скарбницю.

Висновки очевидні: зниження податкового тиску підвищило доходи в держбюджет і дало можливість тисячам українців обзавестися добротними іномарками з пробігом.

Нагадаємо, що пільгові ставки акцизного збору на імпорт легкових автомобілів будуть діяти до кінця 2018 року, якщо, звичайно, наші законодавці не ухвалять рішення продовжити дію «3251» або навіть зафіксувати його на постійній основі.

Читайте також:  Власники авто на європейських номерах готують масштабну акцію протесту

Джерело.