fbpx

Рідня чоловіка запросто може замести з лиця землі його обраницю – молоду дружину. Велика чотирикімнатна квартира. В одній кімнаті живе літня бабуся, в іншій – батьки чоловіка, в третій поселили молоду сім’ю

В цьому ж будинку, на цьому ж майданчику була викуплена квартира поменше, в якій перебувала старша сестра цього чоловіка. У неї своя сім’я.

Чому в’їхали до батьків? А тому що так склалося. У батьків нареченої власне житло – крихітне. Орендувати грошей немає, бо молода жінка втратила роботу. Їх відділ прикрили. Йти на іншу – типу в торгівлю – не наважилася. Подумала, що спускатися по соціальних сходах вниз не хотілося б.

Тому молоде подружжя вирішило перечекати неспокійні часи в квартирі батьків чоловіка. Так можна заощадити гроші. А зарплата – одна на двох.

Але вони не знали, які неспокійні темні часи їх чекають.

Заїхати, оселитися, облаштувати свою кімнату – найпростіша справа. А ось вибудовувати стосунки – інша.

Рідня, особливо старше покоління, будуть стежити за життям молодих людей пильно і упереджено. І це неминуче. Це закономірно.

Сядуть за спільний стіл повечеряти, бабуся скаже, звертаючись до онука: «Що це у тебе під рукавом сорочка погано пропрасована? Складки там».

Це аж ніяк не безневинне зауваження. Це камінчик в город його дружини. Причому камінчик остренький. І вона змушена стерпіти, промовчати, проковтнути. Бабусі не заперечиш. Тим більше, що критичні очі мами тут же звернулися до сорочки.

Особлива тема – їжа. Хто готує? Молода дружина. Тому що вона поки не працює. А чоловік і його батьки працюють.

Нехай на вулиці поживе.

На столі з’являється суп. Приготований так, як прийнято в сім’ї невістки. Причому приготований від душі. І це свого роду іспит. Чоловіки нічого не зрозуміють, а для дами суп – випробування.

Варто бабусі сказати «невинне», що, мабуть, вона їсти не буде, тому що то і то її шлунок не приймає, – як самолюбство молодої господині тут же буде розчавлене.

– Справді, дорога, – скаже мама, – тут, напевно, пасеровані овочі. Ми кладемо їх в борщ сирими. Так не буде олії.

Зауваження мами – вирок. Причому дуже строгий. Після обіду жінка буде плакати в своїй кімнаті, а її чоловік дивуватися: і чого вона розревілася?

Оскільки всі на роботі, крім бабусі і невістки, то хто буде прибирати в квартирі? Молода дружина просто зобов’язана займатися домашніми справами. Під наглядом пильної бабусі.

Мити потрібно, починаючи з кімнати бабусі. І вона кожну дію буде коментувати. У неї на полицях повно дрібничок. Шафи і полички, скриньки і коробочки. З них потрібно змахувати пил так, як бабуся звикла. А ще у неї велике залізне ліжко, під яким потрібно мити. А ще на підлогах допотопні килимки. А ще у літньої  людини своє уявлення про те, як невістка повинна тримати себе в сім’ї чоловіка.

І так по всій квартирі.

Не прибирати або робити це рідко – засудять. Занадто часто – значить, метушиться. Крім того, ряд додаткових зауважень: щось не так, і це теж не так.

Вона, молода дружина, стала об’єктом спостереження і оцінки, причому негативною. І не тільки з точки зору домашніх обов’язків. Чому роботу не шукає? Каже, що не може знайти. А наша Валя (сестра чоловіка) вже через тиждень знайшла. Значить, невістка не хоче працювати. Їй зручніше на шиї у чоловіка сидіти. Нехай він горбатиться, а вона панянка і т.д.

Якщо вдома сидить, то нехай готує, купує продукти (а це теж драма: купила дороге, поганої якості і інше), готує на всіх їжу, пере і миє. І мовчить, звичайно, тому що її ніхто не питає. І не запитає.

Терпіла півтора місяці і пішла до своєї матері. Рідня чоловіка з цього приводу своє рішення винесла. Вірніше, вирок. А чоловік? Від нього тепер все залежить.

Автор: Heorhiy Zharko.

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page