fbpx
Події
Рідкісна хвороба забрала життя 11-річного хлопчика

На жаль, в лікарні не змогли врятувати 11-річного хлопчика, а нині встановлюють від чого він помер. Цей випадок  настільки неординарний, що ми вирішили зупинити увагу на деталях, оскільки це може врятувати життя інших людей.

…Того вечора Олександр Мороз, житель села Головно поскаржився на біль у руках. А вже через декілька годин не зміг сам підвестися з ліжка. Тож стурбовані батьки викликали карету «швидкої» допомоги, якою дитину відвезли до районної лікарні.

Медики провели огляд і виявили ознаки нібито поліомієліту. До того часу Сашка паралізувало і реанімобілем його терміново забрали в обласну інфекційну лікарню. Дві доби медики робили все для того, аби врятувати дитину. Проте хлопчик впав в кому і, так і не прийшовши до тями, помер. Смерть дитини стала трагедією не лише для родини Сашка, але і для всіх хто його знав. Односельчани кажуть, що й досі не можуть повірити у те, що його немає. Люди збирали гроші на його лікування, адже в день йшло до 15 тисяч гривень. І нині селяни кажуть, що були переконані, що лікарі врятують хлопчика який ріс у забезпеченій сімї, де про нього та сестричку, яка навчається в девятому класі турбувалися батьки. «Сашко був дуже спокійною і хорошою дитиною, – каже Надія Савош, директор місцевої школи. – Гарно вчився, був дуже добрим».

Після того як дитини не стало, розпочалися суперечки стосовно того, що ж стало причиною смерті дитини. Попередньо було поставлено діагноз «гострий в’ялий параліч». Медики стали активно стверджувати, що хлопчик помер не від поліомієліту. «Річ у тім, що хлопчик мав усі щеплення, – каже Тетяна Васенько, головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Любомльського та Шацького районів. – І якби це навіть і був поліомієліт, то хвороба в жодному разі не протікала б так стрімко. Загалом, дитина хворіла рідко і що стало причиною смерті буде відомо після проведення вірусологічного, гістологічного дослідження та висновків лабораторії».

Також стали припускати, що причиною хвороби могло бути перенесене ГРВІ. Мовляв, гостре інфекційне захворювання могло спровокувати синдром Гієна-Берра. Тим часом Міністерство охорони здоров’я України повідомило, що причиною смерті маленького волинянина став блискавичний перебіг хвороби Гійєна-Баре – гострого автоімунного захворювання. «Хвороба Гійєна – Баре – це рідкісне захворювання, перші прояви якого – параліч кінцівок, – розповідають у Міністерстві. – Поліомієліт має схожі прояви, однак вакцинація дозволяє повністю подолати це захворювання. На сьогодні випадки в’ялого паралічу не пов’язані із поліомієлітом. Проте остаточне гістологічне підтвердження цього діагнозу буде відоме дещо пізніше, що пов’язане зі специфікою лабораторних досліджень».

Що ж це за хвороба?

Синдром Гійєна-Барре відноситься до рідкісних хвороб — він розвивається в одному випадку на 100 тисяч населення. Якщо говорити про синдром Гійєна-Барре, це є спотвореною реакцією організму на той чи інший зовнішній фактор, коли імунна система нападає на нервову, знищуючи її. Найчастіше таке стається у дітей 5-10 років. При легкому перебігу хвороба залишає по собі мінімальні неврологічні розлади. Проте якщо параліч доходить до дихального центру у стовбурі головного мозку, настає смерть. Іноді це стається буквально протягом кількох годин, й медицина може бути безсилою.

Читайте також: З 1 січня змінюються правила працевлаштування українців у Польщі (відео)

Джерело.