fbpx
Події
Результати перемовин в Туреччині

1. Відмова від іноземних баз.

“Ми не будемо розміщувати на нашій території іноземні військові бази, військові контингенти і не будемо вступати у військово-політичні союзи”, – заявив Чалий.

2. Майбутнє Донбасу та Криму.

Ситуацію з ОРДЛО пропишуть окремим пунктом. Питання “ДНР” та “ЛНР” мають вирішувати під час переговорів Зеленського та Путіна.

На мирне вирішення проблеми Криму дають 15 років, під час цього строку Україна утримується від повернення півострова військовим шляхом, – заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

3. Договір має підтримати народ України.

Учасники української групи перемовників Олександр Чалий пояснив, які умови мають передувати підписанню мирної угоди з росією:

проведення в Україні референдуму, на якому громадяни можуть підтримати чи відкинути запропонований варіант мирного договору. Голосування має відбутися у “реальному форматі”, а не онлайн

підписання договору можливе лише після повного припинення вогню

потім договір мають ратифікувати парламент України та парламенти країн-гарантів

4. Які гарантії і хто гарант.

Серед гарантів Україна бачить країни Радбезу ООН. Йдеться про такі країни – Велика Британія, Китай, США, Франція, Туреччина, Німеччина, Італія, Польща, Канада, Ізраїль. Також, за словами Арахамії, Росія теж є в цьому списку, як член Радбезу ООН, але питання щодо неї обговорюватися окремо.

“Договір про гарантії безпеки – це можливий дипломатичний формат закінчення війни. Це можливість відновити дипломатичними засобами територіальну цілісність і безпеку України”, – заявив Олександр Чалий, український дипломат і учасник перемовин.

За його словами, якщо вдасться закріпити ключові положення цього договору, то Україна буде позаблоковою і без’ядерною державою, яка матиме постійний нейтралітет.

Водночас заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що тимчасово гарантії безпеки не будуть поширюватися на Крим та окуповані райони Донбасу.

“Тимчасово гарантії не будуть працювати на території окупованого Криму та ОРДЛО”, – зазначив він у Telegram.

Що сказали у Росії?

Міноборони РФ заявило про зменшення військових дій.

“У зв’язку з тим, що переговори з Україною переходять у практичну площину, прийнято рішення в рази скоротити військову активність на Київському та Чернігівському напрямах”, – йдеться в заяві.

У російській делегації заявили, що зустріч Путіна та Зеленського можлива одночасно з попереднім підписанням договору Росії та України на рівні МЗС.

За матеріалами ВBС.

Фото: ВВС. 03/29/2022