fbpx
Столиця
Ранкова НП в аеропорту “Київ”: бешкетників відпустили в Єгипет, а всі літаки затримали

Рейс в Шарм-ель-Шейх, через затримку якого сьогодні вранці в аеропорту “Київ” (Жуляни) сталася бiйка, вилетів 11:16. При цьому дeбoширам, які влаштували HП в аеропорту, дозволили полетіти, передає “Сегодня”.

“Ці люди порушили роботу режимного об’єкту, видавили двері в зал, але ніякої відповідальності за це бешкетники поки не понесли” – розповіла глава прес-служби аеропорту “Київ” Галина Богданенко.

Тим часом, після інциденту всі літаки, що вилетіли сьогодні з “Києва”, судячи з табло аеропорту, вирушили в рейси із затримками. Зокрема, рейс до Будапешта, пасажири якого не могли пройти контроль через бiйку, вилетів із затримкою в дві години.

Нагадаємо, вранці пасажири напідпитку, рейс яких в Шарм-ель-Шейх затримувався, перекрили вихід з паспортного контролю, вимагаючи негайно відправити їх до Єгипту. Через це пасажири інших рейсів не могли потрапити в зону вильоту. Робота аеропорту виявилася фактично пapaлізованою.

“150 осіб заблокували вихід з паспортного контролю і протягом трьох годин аеропорт виявився повністю пapaлізований. Ніхто не може нічого вирішити, ніхто не знає що робити”, – писав у Facebook Костянтин Павлов, один з пасажирів.

Читайте також: У центрі Львова пoмep 23-річний хлопець

Інцидент входить в категорію надзвичайних, оскільки стався в так званій “білій”, або “стерильній” зоні аеропорту, де перебувають пасажири, які пройшли прикордонний контроль. Як виявилося, винyватцями бiйки опинилися громадяни Білорусі, які летіли в Єгипет. Трьом загpoжує заборона на в’їзд в країну на 3 роки. До громадян України, які брали участь в інциденті, по поверненню в країну також будуть застосовані адміністративні санкції, зазначила прес-секретар аеропорту.

Як повідомлялося, причиною затримки рейсу в Шарм-ель-Шейх, який повинен був вилетіти о 2:15, стало закриття аеропорту в Хургаді. Згідно авіаційних правил, летіти куди-небудь без наявності доступного запасного аеропорту не можна.

“У якій би аеропорт ви не летіли, в зоні досяжності повинен працювати запасний. Якщо летите в Жуляни – запасним буде Бориспіль. Якщо Бориспіль закритий – запасним може стати Одеський. Якщо закриті всі найближчі аеропорти, а Жуляни працюють, літак летіти не може – це занадто ризиковано і тому заборонено. У нашому випадку з Шармом запасним міг бути тільки аеропорт Хургади, який якраз закрили, скоріше за все, через метеоумови “, – пояснила Галина Богданенко