fbpx
Події
Рада змінює правила трансляції українських телеканалів у кабельних мережах

Законопроект наразі пройшов перше читання та чекає остаточного схвалення.

Документом передбачається регулювання відносин між кабельними провайдерами та ефірними телеканалами. Досі оператори були зобов’язані транслювати центральне ТБ безоплатно. Українські телевізійники ж зазначають, що цивілізовані ринкові відносини власника прав на інтелектуальний продукт і комерційного дистриб’ютора цього продукту – основа сучасної економіки медіа. Тому телерадіокомпанії повинні мати можливість отримувати дохід за ретрансляцію їхнього контенту для вироблення якісного продукту, що відповідатиме вимогам сучасного суспільства та забезпечить реалізацію принципу свободи слова.

“Універсальна програмна послуга щодо загальнонаціональних комерційних каналів повинна бути скасована – це питання виживання українських виробників кіно- і телепрограм, перетворення їх в окупну галузь, здатну створювати високоякісний національний продукт”, – заявив виконавчий директор Індустріального телевізійного комітету Сергій Сьомкін.

Читайте також: Ведуча випадково показала трусики на телебаченні (відео)

Як кажуть у комітеті, побоювання щодо того, що прийняття законопроекту призведе до обмеження доступу телеглядачів до вітчизняних телеканалів є безпідставними, бо саме телеканали в першу чергу зацікавлені в поширенні своїх програм максимальній кількості глядачів, оскільки на них розміщується реклама. “З огляду на запит суспільства на якісний національний кіно-, теле- і серіальний продукт і здатність українських кіно- та телекомпаній, при сприятливих економічних умовах, задовольнити його, а також інформаційну війну (так як російський телеконтент доступний в Інтернеті і через супутникові ТБ платформи), національний виробник розраховує на підтримку народних депутатів у своєму прагненні отримати новий імпульс до розвитку за рахунок внутрішніх ресурсів ринку. Українська телеіндустрія сподівається, що закон №3504 буде прийнятий в тому вигляді, в якому він був проголосований в першому читанні”, – наголосили у комітеті.

Телевізійники також зазначають, що принцип оплати кабельними провайдерами відрахувань телеканалам за їх контент широко використовується у світовій практиці, а в багатьох розвинених країнах законодавством передбачено навіть більш жорстку форму оплати виробникам ретрансляції їх контенту: пряме зобов’язання кабельних і інших операторів платного телебачення здійснювати на користь телеканалів плату за ретрансляцію (так звана retransmission fee). Плата за ретрансляцію може становити до 25% в структурі доходів національного телеканалу.

Читайте також: Обережно “Зомбоящик”! 88% населення України дізнається новини з телевізора

Джерело.