fbpx
Авто
Рада відклала до 2020 року введення еко-стандартів Євро-6 для автотранспорту

Верховна Рада України відклала на два роки, до 1 січня 2020 року введення екологічних стандартів “Євро-6” при ввезенні в Україну та проведення першої державної реєстрації ввезених або виготовлених в Україні нових і старих автотранспортних засобів.

Відповідний законопроект № 5624 про внесення змін до Закону України “Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрацію транспортних засобів” прийнятий в четвер за основу і в цілому 243 народними депутатами.

Автор законопроекту Роберт Горват в своєму виступі підкреслив, що в ЄС середній період між введенням чергового євростандарту становить 5 років, тоді як в Україні згідно з чинним законодавством екостандарт Євро-5 введений з 1 січня 2016 року, а введення Євро-6 заплановано на 1 січня 2018 року.

На думку автора, введення в Україні Євро-6 з наступного року фактично унеможливить ввезення в Україну легкових, вантажних автомобілів, спецтехніки, машин швидкої допомоги старше 2015 року, що спричинить значне подорожчання старих автомобілів і вартості виробництва і імпорту нових авто.

Він також нагадав, що податкові надходження до держбюджету від імпорту старих автотранспортних засобів в 2015 році склали близько 3 млрд грн.

Читайте також:  “Листи щастя” і великі штрафи: стало відомо, як зміниться життя водіїв в Україні

У свою чергу глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна підкреслила, що прийняття законопроекту дозволить громадянам купувати більш дешеві авто не старше 2010 року випуску зі сплатою зниженого акцизу ще протягом 2018 року.

Як повідомлялося, з серпня 2016 року в Україні терміном на три роки дозволено ввезення старих авто (не старше 2010 року випуску) за значно зниженими ставками акцизу.

“Сьогодні питання придбання старих авто досить чутливе, і ще рік знижених акцизних ставок буде сприйнятий позитивно”, – підкреслила вона.

Читайте також: Порошенко підписав указ про боротьбу з водіями, які їздять на нерозмитнених автомобілях

Джерело.