fbpx

Рада дозволила військовим розривати безстрокові контракти

Верховна Рада України проголосувала за законопроект №4689, який дозволяє військовослужбовцям розривати або укладати заново контракти, укладені на початку АТО “до завершення особливого періоду”, тобто фактично безстроково.

За прийняття законопроекту після декількох спроб проголосували 233 депутати, повідомляє Українська правда.

Одна із співавторів документу депутат від Батьківщини Альона Шкрум під час виступу перед голосуванням заявила, що наразі на фронті служать близько 20 тисяч людей, які на початку АТО уклали такі контракти і досі не можуть звільнитися.

Читайте також: Вічна пам’ять Героям! У мережі показали фотографії загиблих напередодні “айдарівців”

“До цього часу вони служать в армії. Вони вже бачили неодноразово людей, які туди приходять на шість місяців, на 12 місяців, на 18 місяців. Всі інші мають право зупинити свої контракти … а ці інші 19 з лишнім тисяч людей не мають права цього зробити”, – наголосила депутат.

Крім того, представник профільного комітету Тарас Пастух, виступаючи з трибуни, заявив, що цей закон обминув увагою військових, які у 2012-2013 році уклали контракт на три роки.

“Наше законодавство передбачає, що з моменту настання особливого періоду дія таких контрактів автоматично продовжується. І ми вже маємо на сьогодні практику, коли військовослужбовці, відслуживши три роки, вже служать понаднормово більш ніж два роки”, – пояснив він.

Пастух запропонував поправку про те, щоб після завершення контракту його дія продовжувалася на період до оголошення демобілізації, але не більше, ніж на 12 місяців.

Ця поправка також була врахована під час голосування.

Раніше повідомлялося, що Рада прийняла у першому читанні закон про створення бази даних ДНК військовослужбовців.

Читайте також: Рада ухвалила амністію для учасників АТО

Джерело.

You cannot copy content of this page