fbpx

Привчaйте, дiтей до етикету

Про виховання дітей не говорить тільки ледачий. Батьки виховують дітей в міру свого вміння і розуміння життя. І практично не замислюються чому в певних ситуаціях поступають так.

Але настає момент, коли поведінка дитини ставить маму в глухий кут.

Виховання дітей – це непроста наука, якою здається вона на перший погляд.

Дуже важливо приділити уваги етикету. Багатьох це обурить. Це маленька дитина, який етикет?

Всі хочуть, щоб з малих років дитина поводилася подібно королям, але з цими навичками, на жаль, не наpoджуються. Як розповісти дитині про культуру поведінки, а головне – самому стати яскравим прикладом для підростаючого покоління?

Малюки, навіть якщо вони ще й не говорять, вбирають абсолютно все: ваші реакції, інтонації, манери. Не дивуйтеся, якщо малюк «видає перли» час від часу, згадайте, а не ви їх йому показали?

Правила ввічливості повинні стати для дитини звичайною домашньою атмосферою, тому не допускайте, щоб тато при маляті просив маму: «Плесни-но мені чайку». Потрібно підібрати ввічливі слова: «Налий, будь ласка (дорога, улюблена, наша ненька)».

Бажайте здоров’я, якщо хтось із домашніх або сам малюк чхає.

Подаючи їжу дитині, обов’язково скажіть: «Смачного».

Малюк дав вам іграшку – подякуйте йому.

Прощаючись, говоріть: «До побачення».

Між собою (дорослими) не забувайте про «спасибі» за будь-яку допомогу і там, де це доречно.

Тільки тоді ваша дитина звикне до такту і хорошим манерам і одного разу, несподівано для вас, попрощається з чужим дорослим або подякує йому за цукерку.

За столом

Роль етикету у вихованні дітей важко переоцінити. Одними з першорядних є правила поведінки за столом. Ні, не намагайтеся завчити з малюком, якою виделкою їдять червону рибу, а якою м’ясо; яким ножем ріжуть фрукти і з якого келиха п’ють французькі вuна, а й виховувати за принципом «будемо простіше, сядемо на підлогу» теж не варто.

Хочете менше прати дитячого одягу, забрудненого їжею і прибирати крихт з підлоги, тоді навчіть непосиду:

стелити серветку на коліна перед їжею;

їсти над столом;

жувати із закритим ротом;

не розмовляти з набитим ротом (та й набивати його не варто);

їсти спокійно, не вимахуючи руками, не хитаючись на стільці.

Не забувайте про особистий приклад: влаштовуйте вечері всією сім’єю, разом приступайте до трапези, разом вставайте з-за столу.

Читайте також: ПCИХOЛОГИ РОЗПОВІЛИ, ЧОГО НЕ ВАРТО РОБИТИ ПІД ЧАС СТОCУНКІВ, ЩОБ НЕ ЗРYЙНУВAТИ ЇХ

Хто ходить в гості вранці

Гарні манери для дітей не обмежуються поведінкою за столом або спілкуванням. Дитина з малих років повинна вміти ходити в гості або приймати їх у себе. Щоб вам не довелося червоніти за дитину, поясніть, що:

в гості не приходять, якщо вас не запрошували;

в гостях не сидять допізна;

в гості не йдуть з «кислою міною»;

до себе в гості звати заздалегідь;

гостям приділяють увагу і першими їх вітають;

в гостях не чіпають речі без дозволу господаря.

Етикет для дітей в іграх

Як же зробити так, щоб малюк 2-3 років освоїв всі ці правила? Дуже просто – грайте з дітьми! Читайте книжки – казки про героїв, які не вміють себе вести, пояснюючи дитині кожний неправильну вчинок; грайте з малюком в ігри з етикетом. Нехай він буде головним учителем для своїх іграшок. Повірте, дитині дуже сподобається ця роль, а всі хороші манери швидко запам’ятаються.

Джерело.

You cannot copy content of this page