fbpx

Прикордонники розповіли, коли українсько-польський кордон знову почне рухатися (відео)

Польсько-український кордон майже завмер. Станом на 18:00 вечора 15 червня у Рава-Руській стояло 250 автівок, в Шегинях ― 150, на Краковці ― 300, а в Угринові утворилася черга із 350 автомобілів. А все через страйк польських митників. Вони вийшли на роботу, але оформляють автівки максимально довго, наскільки це дозволено. Півдоби у черзі, аби перетнути кордон. Якщо збираєтеся до Польщі, швидше буде заїхати Закарпаттям через Угорщину, бо вже другу добу на всіх пунктах пропуску Львівщини кілометрові черги.

«Вночі ми заїхали півдругої. Зараз друга. 12 годин. Ще навіть не заїхали на територію кордону», ― розповідає водій Володимир, який стоїть у черзі в Шегинях.

«Ми ще шість годин точно будемо стояти. І це мінімум, а приїхали в 3-й ночі», ― додає водій Олександр.

Кілометрові черги у всіх без винятку пунктах пропуску вже другу добу. Українські прикордонники кивають у бік своїх польських митників. Кажуть ті почали оформляти автівки вдвічі а то й втричі повільніше.

«В пункті пропуску Угринів польська сторона раніше оформляла 42 транспортні засоби за годину, на даний час лише 18, тобто фактично в три рази зменшилася пропускна спроможність. Рава-Руська 67 була зараз 47, Грушів 45 і відповідно 22», ― наголосив начальник Львівського прикордонного загону Сергій Мельник.

Так польські митники протестують проти реформування своєї служби.

«Вирішується питання щодо ліквідації митниць як таких і приєднання їх до податкових інспекцій. Польські колеги-митники таким чином борються за свої права. Вони влаштували так званий італійський страйк, коли вони здійснюють митні процедури, але здійснюють максимально прискіпливо і використовують максимальний час, який на це відведено», ― пояснив в.о. начальника Львівської митниці Володимир Шокало.

Як прогнозують наші прикордонники, ситуація навряд чи зміниться аж до 20 червня. У цей день уряд Польщі розглядатиме питання реформування митної служби. Львів’яни вже звернулися до уряду України з вимогою підняти це питання на дипломатичному рівні. Наразі ж пообіцяли тимчасові пільги для водіїв на польських бляхах. Саме їх найбільше у чергах, бо кожні п’ять днів мають перетинати кордон.

«Сьогодні виникли обставини, які насправді на залежать від людей і від їхнього бажання. Тому львівська митниця, якщо, скажімо, водій прострочить цих п’ять днів, не буде на них накладати фінансові санкції, а буде складати попередження», ― заявив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

Щоправда, протермінувати оформлення на кордоні можна не більше, як на добу, інакше таки доведеться сплатити штраф.

Читайте також: На кордоні з Польщею в черзі майже дві тисячі авто.

Джерело.

You cannot copy content of this page