fbpx
Події
“Прожила всього кілька годин”: у МОЗ підтвердили ще одну cмeрть від кору

В Одеській області від кору пoмeрла новонаpoджена дитина, яка прожила всього кілька годин.

Про це на брифінгу повідомив генеральний директор державної установи “Центр громадського здоров’я МОЗ України” Володимир Курпіта, пише 24канал

“За оперативними даними Центру громадського здоров’я, за 8 тиждень 2018 року на кір захворіли 783 людини, з яких 294 дорослих і 489 дітей. Це на 5% менше, ніж попереднього тижня, і ми можемо констатувати, що ситуація із захворюваністю на кір в Україні стабілізувалася. Ми не говоримо про зниження захворюваності, але про стабілізацію процесу”, – сказав Курпіта.

Згідно з його даними, з початку року від ускладнень кору пoмeрло 7 осіб, серед яких 5 дітей і 2 дорослих. В Одеській області пoмeрли п’ятеро людей, в Івано-Франківській області – 1 дитина, і в Закарпатській області ще 1 людина.

“З часу минулого брифінгу зареєстровано сьомий випадок cмeрті в цьому році – пoмeрла новонаpoджена дитина в Одеській області, яка прожила всього декілька годин після наpoдження. Мати в період вaгiтності захворіла на кір, була госпіталізована, проте через день самовільно покинула відділення. Наразі ми з’ясовуємо всі причини cмepті новонаpoдженої дитини”, – повідомив він.

За даними Міністерства охорони здоров’я, протягом 8 тижнів 2018 року на кір захворіли 5839 осіб, з яких 1981 – дорослі, 3858 – діти. Госпіталізовано – 3945 заражених.

Читайте також: АВТОМОБІЛЬ, В ЯКОМУ ЇХАВ ПРЕЗИДЕНТ ПОЛЬЩІ, ПОТРАПИВ У ДTП

За словами Курпіти, найбільше хворих зареєстровано в Івано-Франківській області – 1204, в Закарпатській – 980, в Одеській – 965, у Чернівецькій – 594 та Львівській областях – 411 випадків.

Найменше хворих – в Чернігівській і Харківській областях. Там зареєстровано по 3 випадки, в Сумській і Луганській – по 4 випадки, в Черкаській та Херсонській областях – по 14 випадків.

Курпіта також зазначив, що в 2017 році рівень планової імунізації виріс в два рази в порівнянні з 2016 роком. Залишок вaкцuн з попередніх поставок станом на 22 лютого становив 158 тисяч доз.