fbpx
Події
Процедура безвізових поїздок у країни ЄС для українців всерівно не буде простою

Уже орієнтовно у червні українці зможуть подорожувати до країн Шенгенської угоди без “наліпок” у закордонному паспорті.

Як працюватиме процедура безвізу з ЄС для України, газета Експрес цікавиться у Катерини Кульчицької, заступниці директора Громадської організації “Європа без бар’єрів”, пише expres

— Катерино, які документи повинні будуть пред’являти на кордоні з ЄС громадяни України після запровадження безвізового режиму?

— Коли режим набуде чинності, кожен громадянин України зможе подорожувати в ЄС без віз на 90 днів із метою туризму, відвідування родичів або друзів, з метою бізнесу, але не для роботи. Основним документом для перетину кордону є біометричний закордонний паспорт.

У цьому паспорті міститься інформація про відбитки пальців власника. Якщо у вас закордонний паспорт не біометричний, то вас з ним без візи в ЄС не пустять. Прикордонники можуть просити вас показати деякі документи, що підтверджують мету вашої поїздки.

Це можуть бути зворотні квитки та бронювання готелю. Якщо ви їдете до друзів чи родичів, замість бронювання можна показати лист-запрошення від них. Потрібно мати також медичну страхівку.

— Чи питатимуть прикордонники про наявність коштів?

Яку суму грошей потрібно мати?

— Так. Прикордонники можуть поцікавитися, чи є у вас гроші для подорожі. У кожній країні ЄС існує своє правило фінансового забезпечення, що передбачає наявність у мандрівника коштів на кожен день перебування в країні.

Ця сума становить від 40 до 60 євро. Ці кошти людина має мати або готівкою, або на банківській картці. Не потрібно пред’являти на кордоні виписки з банку. Ви можете на кордоні показати прикордоннику картку. А якщо він захоче перевірити стан рахунку, вам зобов’язані надати відповідні технічні засоби. Якщо у прикордонника виникнуть сумніви стосовно вашої фінансової спроможності, він може попросити вас зайти в онлайн-банкінг, щоби показати баланс чи зателефонувати на гарячу лінію банку.

В які країни ЄС зможуть без віз їздити українці?

— У Євросоюзі є 28 країн. Українці без віз зможуть їздити у 26 країн ЄС, крім Великобританії та Ірландії. Безвіз поширюватиметься ще на чотири країни Європи, що входять в Шенгенську зону, але не є членами Євроспілки

— Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію. Тож для нас відкриваються кордони 30 держав.

Чи зміниться щось у перетині кордону для власників шенгенських віз після запровадження безвізу?

— Вони й далі зможуть перетинати кордон так, як це робили до запровадження безвізового режиму. Віза залишається дійсною.

А для роботи за кордоном і надалі слід буде оформляти візи?

— Безвізовий режим не передбачає можливості працевлаштування. Для цього потрібно отримати візу. Існують робочі шенгенські та національні візи. Якщо людина поїде в ЄС без візи й там почне нелегально працювати, її депортують.

Чи залишив ЄС собі право скасувати безвізовий режим і в якому випадку це може статися?

— Існує механізм призупинення безвізового режиму.

Безвіз може бути скасований у випадку зростання кількості відмов у в’їзді в ЄС, збільшення кількості нелегальних мігрантів, осіб, котрі перевищили термін перебування 90 днів, збільшення шукачів притулку в ЄС.

Читайте також:ВІД АРМІЇ НЕ ВТЕЧЕ НІХТО