fbpx
Дозвілля
Прощена неділя – вибачайтесь, пробачайте, не лайтесь і не вирішуйте фінансових питань

Останній день масляного тижня називається прощеною неділею. В цей день прийнято просити вибачення один у одного за всі образи, спричинені на протязі року.

Чому? “Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець.” (Мф. 6:14)

Скільки можна прощати? “Петро приступив тоді та запитався Його: Господи, скільки разів брат мій може згрішити проти мене, а я маю прощати йому? Чи до семи раз? Ісус промовляє до нього: Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидесяти раз по семи!” (Мф. 18 21-22)

Відзначають, що на Мартинів день стає помітно тепліше, і в повітрі пахне весною. Помічають погодні явища і намагаються зрозуміти, чого чекати найближчим часом. 26 лютого має практичне значення: можна передбачити не тільки погоду, але також хід землеробських робіт, зрозуміти, які необдумані дій краще не робити.

26 лютого — день святого Мартина, якому моляться про утихомирення блудних пристрастей, захисту від спокус і плотських спокус. Крім того, в цей день свої іменини відзначають Іван, Світлана, Ірина, Василь, Володимир, Гаврило, Зоя, Микола, Павло.

Прийнято було 26 лютого вночі робити змову на зірки, щоб уберегти себе і своїх близьких від хвороб. До речі, з цією ж метою молилися Святій Світлані Прийнято було саме 26 лютого поминати померлих. Вирушали 26 лютого на кладовища, відвідували могили, або церкви, ставили свічки за упокій, подавали милостиню жебракам.

Читайте також: Як просити вибачення у Прощену неділю

Народні прикмети на 26 лютого:

Сніг довго не тане навесні чекай холодів. Якщо ж сніг, навпаки, вже починає підтавати, то весна буде теплою

Якщо день на Мартина похмурий, то навесні теж буде холодно

Добре видно 26 лютого сонячні промені — дні будуть ясними, але мороз протримається ще досить довго

Якщо акваріумні рибки плавають в воді практично без руху — можна чекати морозів. До речі, ця прикмета популярна і сьогодні

Дзвінко співають синиці 26 лютого — ранню весну закликают

Добре, якщо в цей день вдасться зайнятися прибиранням у домі — це прикмета, яка веде до щастя і удачі в справах

Якщо побачити яскраві зірки вночі 26 лютого, значить, померлі родичі дивляться на світ з небес. Треба покликати їх по імені, і тоді в скрутну хвилину вони обов’язково допоможуть подолати будь-які неприємності

Видався морозний і сухий день — ознака того, що влітку буде дуже жарко

26 лютого не слід вишивати, прясти і ткати — можна осліпнути

Читайте також: Десять правил Великого посту

Молоді подружжя збиралися 26 лютого на посиденьки. Приходили парами і розмовляли про життя, секрети ведення господарства і т. д. Було прийнято зустрічатися зі своїми старими друзями. Вважалося, що 26 лютого не можна лаятися і вирішувати фінансові питання (в тому числі, планувати покупки).

Джерело.