fbpx

Прогноз на літо. Яким буде курс долара

Влітку ті, хто вирушає у відпустку за кордон, виходять на валютний ринок і продають валюту. І взимку, і влітку на курс впливають два фактори: попит і пропозиція валюти. Вони, в свою чергу, залежать від ситуації з економічною активністю, зазначає Ігор Бураковський, економіст, директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій у колонці для НВ.

Влітку люди, які вирушають у відпустку за кордон, виходять на валютний ринок і продають валюту. Тому влітку ми спостерігаємо певну тенденцію до зниження. На сьогодні вся проблема полягатиме в тому, наскільки українські громадяни змогли зберегти свої валютні заощадження за роки кризи. Якщо ми подивимося на нинішню ситуацію, то зниження валютного курсу говорить про те, що у громадян є якась кількість готівкової іноземної валюти, але вони її або притримують, або вже були змушені продати для того, щоб пережити важкі часи. Тому я не передбачаю великих коливань влітку.

Читайте також: В Україні суттєво подорожчала холодна вода

Думаю, скоріше, буде тенденція до певного зниження. Це пов’язано з тим, що країна протягом певного періоду переживала економічну кризу, зокрема зниження валютних надходжень в країну і перехід людей на споживання товарів, які або нижче за ціною, або мають інші споживчі властивості, ніж імпортні товари, на які витрачається валюта.

При цьому не думаю, що на валютний курс чітко може вплинути звільнення з посади голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Як би ми до неї не ставилися, але НБУ зробив достатньо багато для того, щоб налагодити роботу регулятора і оздоровити український банківський ринок.

Читайте також: Ось так виглядають фальшиві долари, які з’явилися в Україні (фото)

Сьогодні потрібно врахувати і те, що на світових ринках відбувається зміцнення позицій тих товарів, які зміцнювала Україна. Йдеться про металургію і хімічні товари насамперед. З іншого боку, варто звернути увагу на таку проблему: частина комбінатів, які виробляли або сировину для металургії, або металургійну продукцію, знаходяться на території конфлікту.

Ситуація на валютному ринку більшою мірою визначається економічною політикою в цілому, співпрацею з МВФ та іншими міжнародними організаціями, які також в свою чергу співпрацюють з МВФ і таким чином координують дії з ним, ніж з поведінкою або персоналіями.

You cannot copy content of this page