fbpx

Проблема 1 січня. Чи відключать телебачення?

В Україні напередодні Нового року набирає обертів істерія з приводу масового і тотального відключення телебачення в українців. Доходить зовсім до абсурдних заяв про те, що в селах відключать телебачення, залишиться 3 державні телеканали і українцям буде нічого дивитися!

Так як до години «Х» залишилося менше тижня, ми звернулися до медіаексперта Олександра Глущенко за роз’ясненнями з приводу ситуації, що склалася в медіа-просторі.

– Пане Олександре, що за зміни намічаються з 1 січня в українському телевізійному бізнесі?

1 січня в Україні набуває чинності законопроект №3504 «Про внесення змін до Закону України« Про телебачення і радіомовлення »(щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій в складі універсальної програмної послуги)» прийнятий Верховною Радою в жовтні і підписаний Президентом на початку листопада.

Таким чином, з нового року домовленості між кабельними операторами і медіагрупами стають суто комерційними. Зміни стосується ТІЛЬКИ провайдерів / операторів і жодним чином не зачіпає ефірне та супутникове ТБ!

– Як простому обивателеві простими словами пояснити які зміни вносить закон в його життя?

До 1 січня 2017 Закон України зобов’язує кабельного оператора ретранслювати в своїй мережі всі телеканали, які є в аналоговому ефірі. Залежно від регіону, кількість телеканалів варіювалося від 10 до 14-18. Оплата бралася тільки за технічну доставку сигналу, але ніяк не за самі канали. З боку кабельщика це виглядало, як «обов’язок» безкоштовно ретранслювати те, що є в ефірі. Тепер же з Нового року в мережі оператора / провайдера в обов’язковому порядку повинні бути ТІЛЬКИ державні канали, канали громадського ТБ, місцеві. З усіма іншими каналами відносини суто комерційні. Так що гучні заяви про те, що вимкнуть всі телеканали і залишиться тільки три канали – це некоректна інтерпретація закону і нагнітання обстановки. В Україні більше 60 телеканалів, українських, які працюють з кабельниками. Без всього телебачення глядач не залишиться. Повторюся, мова йде виключно про кабельне ТБ, IPTV. Ефір і супутник цей закон не регулює!

– Чи подорожчають послуги кабельного ТБ?

На початку грудня медіагрупи була озвучена мінімальна вартість контенту для мереж платного ТБ, при укладанні договорів в грудні цього року:

  • 1 + 1 media (6 каналів: «1 + 1», «2 + 2», «ТЕТ», «Плюсплюс», «Уніан ТБ» і «Бігуді») – 0,75 грн за 1 абонента в місяць.
  • StarLightMedia (6 каналів: «СТБ», «ICTV», «Новий канал», «QTV», «М1» та «М2») – 0,75 грн за 1 абонента в місяць.

Пропозиція дійсна до 1 січня, з 1 січня вартість дистрибуції складе 1,5 грн за абонента.

  • «Медіа Група Україна» (3 канали: «Україна», «НЛО TV» і «Індиго TV») – 0,45 грн за 1 абонента в місяць.
  • Inter Media Group (9 каналів: «Інтер», «НТН», «Мега», «Enter-фільм», «Піксель», «K1», «K2», «Zoom» і «EuroNews») – 3 грн за 1 абонента в місяць.
  • 5 канал – 0,10 грн за 1 абонента в місяць.

В ході переговорів, як правило, ціна зменшується і в результаті виходить 2,5-3 грн з абонента.

При домовленостях включити канали всіх медіагруп до складу пропозиції, кабельне ТБ може як подорожчати, так і подешевшати. Все залежить від існуючої ціни бізнесу провайдера і його особистих можливостей. Скажу дуже непопулярну правду для споживача, і інтернет, і ТБ в Україні живуть в цінах 2013 р, коли курс був 8 грн за долар. Так як велика складова в бізнесі тілі і телеком-провайдерів – імпорт (контент, обладнання …), то подорожчання послуг неминуче, в мінус працювати ніхто не буде. За допомогою медіагруп, без їх допомоги, кабельне ТБ і інтернет рано чи пізно подорожчали б. Ну не може в країні дорожчати все, крім ТВ та інтернет.

Джерело.

You cannot copy content of this page