fbpx
Дозвілля
Про молитву і лисичку …

В глибоку християнську давнину, коли в Єгипті було багато величних монастирів, один монах товаришував з невченим наївним селянином-фелахом. Одного разу селянин сказав монаху:

– Я теж шаную Бога, Який створив цей світ! Щовечора я наливаю в миску козяче молоко і ставлю його під пальмою. Вночі Бог приходить і випиває молочко. Воно Йому дуже подобається! Не було жодного разу, щоб у мисочці щось лишилося.

Почувши ці слова, монах не міг не розсміятися. Він по-доброму і дохідливо спробував пояснити своєму приятелю, що Бог не має потреби в козячому молоці. Проте селянин вперто стояв на своєму. І тоді монах запропонував наступної ночі таємно простежити, що відбувається після того, як миска з молоком лишається під пальмою.

Сказано – зроблено: вночі монах і селянин сховались поблизу і при світлі місяця скоро побачили, як до миски підкралася лисичка і випила все молоко до останньої краплі.

Селянин, наче громом, був вражений цим відкриттям.

– Так, – з сумом визнав він, – тепер я бачу, що це був не Бог!

Монах намагався втішити селянина і став пояснювати, що Бог – це Дух, що Він цілком інший у відношенні до нашого світу, що люди пізнають Його особливим чином… Селянин лиш стояв з похиленою головою. А потім заплакав і пішов до себе додому.

Монах теж попрямував до себе в келію. Але, наблизившись до неї, він з подивом побачив біля дверей Янгола, що загороджував йому дорогу. Монах в страху впав на коліна, а Янгол мовив:

– У цього простого чоловіка не було ані виховання, ані книжності, ані мудрості, щоб шанувати Бога інакше, ніж він це робив. А ти зі своєю мудрістю та книжністю забрав у нього цю можливість. Ти скажеш, що, без сумніву, розсудив вірно? Але одного ти не знаєш, о мудрецю, Бог, бачачи щире серце цього селянина, щоночі відправляв до пальми лисичку, щоб утішити його і прийняти його жертву.

Читайте також: У ЄС затвердять “сільський” безвіз для українців

Джерело.