fbpx
Без рубрики
Прісної води вистачить на рік – експерт

У Криму використали 74% прісної води, яка була на півострові. Тої, що залишилася, вистачить на рік. Про це Gazeta.ua розповів експерт організації “Майдан закордонних справ” Юрій Смілянський.

“У Криму водна криза. В Армянську із кранів тече солона вода, – каже Смілянський. – Там розташований великий завод “Титан”, який потребує прісної води. Один період вони використовували воду з прісного озера, поряд із заводом. Зараз рівень води там низький, і завод зробив свердловини, з яких викачував воду. Через те що викачали багато води, зі свердловин потекла солона вода”.

Окупанти використали всю воду зі сховищ. Тайганське водосховище обміліло, з нього подавали воду на Феодосію і Керч.

“Найбільша проблема з водою в Керчі. Окупанти по Північно-Кримському каналу почали перекачувати воду з Джанкойського і Нижньогірського районів. Через це у багатьох селах Феодосійського і Ленінського районів зникла вода у колодязях. Пересохли прісноводні гірські річки. За останній рік висохла річка Альма, у Качі не вистачає води. Є проблеми з запасами води в Чорнорічинському водосховищі, з якого подають воду у Севастополь, – говорить експерт. – Через брак води почали засолюватися ґрунти. Окупанти викачали прісну воду зі свердловин , а нижче них – солона морська вода. Вона підіймається на поверхню, і кристалики солі залишаються в ґрунті. Цей ґрунт стає непридатним для ведення сільського господарства”.

Із 2013 року кількість спожитої води зменшилася у 5 разів.

“За 2013 рік у Криму спожили 1,6 мільярда кубів води, з них 0,16 % – морської води. 2014 року рівень споживання знизився у 5 разів і становив 310 мільйонів кубів. Торік використали лише 253 мільйони кубів води, і кількість спожитої морської води зросла до 8%. На зрошування потратили 6% води. Це говорить про наміри окупантів знижувати рівень споживання води й надалі”.

Читайте також:  В окупованому Криму з’явилися ракети, що можуть вразити будь-який об’єкт в Україні,– розвідка

Джерело.