Події
Премія імені Альфреда Нобеля в галузі медицини присуджена японському професору Осумі

У понеділок Нобелівський комітет в Стокгольмі оголосив, що Нобелівська премія з фізіології або медицини за 2016 рік присуджена за відкриття механізму аутофагії професору з Японії Йошинорі Осумі (1945) з Технологічного інституту Токіо.

“Це велика честь, я не очікував всього цього”, – сказав учений Радіо Швеції SR, коментуючи присудження нагороди.

За словами секретаря Нобелівського комітету Томаса Перлман, який зателефонував японському вченому до офіційного оголошення його імені, першою реакцією лауреата був подив і здивування.

У повідомленні для преси Нобелівського комітету йдеться, що “лауреат цього року відкрив і описав механізм аутофагії – фундаментального процесу видалення та утилізації компонентів клітин”.

Читайте також: У Великобританії 44-річний чоловік вперше вилікувався від ВІЛ

161003092124_nobel_prize_549x549_twitter-comnobelprize_nocredit-657x437

Порушення в процесі аутофагії або очищення клітин від “сміття” може привести до розвитку таких захворювань, як рак і неврологічні захворювання, тому знання про механізм самоочищення клітин можуть привести до нового і ефективного поколінню лікарських препаратів.

“Цілком можливо, що скоро ми зможемо отримати лікарський препарат, який використовує властивості аутофагії”, – сказав журналістам голова Нобелівської асамблеї Каролінського інституту Руне Тофтгорд, коментуючи присудження нагороди.

Джерело.

Реклама

Related Post

facebook