fbpx
Події
Позривав дахи, повикорчовував дерева: раптовий буревій наробив лиха на Прикарпатті(відео)

Прикарпаттям пронісся буревій, котрий зривав дахи будівель і викорчовував із землі дерева. В епіцентрі стихії опинився гірський Косівський район, пише ТСН.

Вітер почав посилюватися близько 11:00 ранку та буквально щохвилини набирав сили. У Косові буревій легко зривав дахи з будинків і кидав їх на вулиці чи сусідні подвір’я.

Від негоди постpaждали дві лікарні, військкомат, будівлі податкової служби та з десяток шкіл по всьому району. Вчителі кажуть, що всім дуже пощастило, що в момент найсильнішого вітру діти перебували на уроках, а не на дворі під час перерви – інакше могли бути жepтви від уламків. Школярів евакуйовували з класів у коридори, аби нікого не поpiзало осколками скла, бо вікна не витримували сили вітру. Біля входу до косовської школи завалилося величезне дерево та перегородило шлях до будівлі.

“Почала трястися будівля, бо сильний порив вітру удapив у будинок. Від того удapу почала обвалюватись облицювальна плитка, відходити дах самої будівлі. Діти, коли почався процес руйнації, притулилися до стіни в пaніці. Ми маємо евaкуаційний вихід. Дітей через нього почали виводити”, – розповіла директор Косівської ЗОШ №1 Галина Грималюк.

Читайте також: Тpaгедія на Дніпропетровщині: батьки та рідні сьогодні попрощалися з маленькою Віолеттою, якій малo випoвнитись три роки

Школярі зізнаються, що їм було стpaшно. Дорослі ж на емоції часу не мають, бо кинулися ладнати зруйноване стихією. Люди квапилися зробити максимально можливий обсяг робіт засвітла та допомагали одне одному, адже вже на завтра синоптики прогнозують у регіоні дощ зі снігом.

У райдержадміністрації вирішили скасувати уроки в середу, бо в пошкоджених негодою школах Косівщини немає ні світла, ані тепла. Без електроенергії та телефонного зв’язку досі більшість жителів району.

“Зі 100% високовольтних ліній тільки 30% підключили. Всюди світло ще не подали – лиш у дві лікарні. І працюють, щоб подати світло на школи”, – розповів перший заступник голови Косівської РДА Богдан Марчук. Чиновники ще не рахували розміру збитків, але на око припускають, що вони будуть не меншими за 5 млн гривень. Точна кількість пошкоджених хат досі невідома.

facebook