fbpx
Події
Повна відмова в ЄС від російського газу можлива – оператори газу в ЄС розглядають можливі сценарії повної відмови від російського палива

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що лише ембарго на російські енергоносії зможе суттєво вплинути на Росію.

ЄС планує відмовитися від поставок російського газу в рамках санкцій, але зробити це хочуть аж до 2027 року. Проте обсяги постачання російського газу до Європи через Україну можуть скоротитися вже найближчим часом.

Оператори газу в Європейському Союзі розглядають сценарії повної відмови від російського палива. Пише 24 канал, з посиланням на джерело: Euractiv.

ЄС активно розробляє механізми, щоб повністю відмовитися від російського газу. Це має бути ще одним покаранням за вторгнення Росії в Україну й оператори вже думають над різними сценаріями.

Зокрема, вони розглядають повну відсутність російського газу та припинення постачання споживачам. Про це розповів генеральний директор оператора газотранспортної системи в Данії та президент Gas Infrastructure Europe Торбен Брабо.

«Багато років ми мусили розглядати сценарії перебоїв взимку, особливо в межах прогнозів постачання Європейської мережі операторів систем передачі газу (ENTSOG). Тепер Єврокомісія звернулася до інфраструктурних компаній з проханням додати новий сценарій, у якому російського газу немає взагалі», – сказав Торбен Брабо.

Президент Gas Infrastructure Europe зауважив, що газ становить 25% від загального споживання енергії у Європі.

Єврокомісія розглядає різні сценарії. Як варіант – пропонує замінити російський газ великим імпортом СПГ та біометану. Брабо називає такий сценарій надто оптимістичним, адже на рахунку кожен мільярд кубометрів.

Є побоювання, що на випадок нестачі газу, паливо пріоритетно надаватимуть домогосподарствам, школам та лікарням. Деяких промислових споживачів можуть відімкнути від газопостачання.

Будівництво нової інфраструктури СПГ та основних з’єднань трубопроводів значно пришвидшилось. Це допоможе диверсифікувати постачання та уникнути “вузьких місць”.

Президент Gas Infrastructure Europe наполягає, що Європа також має пам’ятати про зусилля щодо підвищення енергоефективності та культури споживання.

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page