fbpx
Події
Повітряні сили України розкрили секрет «Привида Києва» і розвінчали поширені міфи

Міф: «Привид Києва» Степан Тарабалка збив 40 літаків.

Герой України Степан Тарабалка НЕ «Привид Києва» і він НЕ збив 40 літаків. Герой України Степан Тарабалка не пов‘язаний з легендою та такою кількістю збитої техніки. 13 березня він героїчно віддав життя у повітряному бою з переважаючими силами окупантів.

«Привид Києва» – це супергерой-легенда, збірний образ пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряних Сил, які захищають небо столиці.

Міф: Українські пілоти за кордоном навчаються керувати винищувачами США.

Військові льотчики поки не навчаються за кордоном на F-16, як би нам усім цього не хотілося. Жодна офіційна заява з цього приводу не виходила у ЗМІ.

Міф: Над Україною літають американські бомбардувальники.

Таке особливо креативне твердження також не відповідає дійсності.

На фото Степан Тарабалка.

“Степан Тарабалка – один із тих романтиків, які з дитинства мріють стати військовим льотчиком. І він упевнено йшов до своєї мрії. У 13 років Степан вступив до Прикарпатського військово-спортивного ліцею, а згодом вступив до льотного військового вишу – Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба, який успішно закінчив у 2014 році.

Це офіцер нової генерації української армії, який розпочав свою офіцерську кар’єру саме в той час, коли в Україну прийшла війна. Захист своєї країни був для нього свідомим вибором.

Усі, хто знав Степана Тарабалку особисто, розповідають, що він справжній офіцер та професіонал своєї справи. На таких як він рівняються підлеглі, а старші командири – впевнені, що все в підрозділах буде під контролем.

13 березня 2022 року майор Степан Тарабалка загинув у повітряному бою з переважаючими силами російських окупантів.

Президент України присвоїв льотчику звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка» посмертно.

Герой України Степан Тарабалка завжди житиме у наших серцях!” – йдеться у повідомленні Командування Повітряних Сил ЗСУ від 23 березня.

Фото: Фейсбук Верховна Рада України.

04/30/2022