fbpx

«Потрібно збiльшити до 72 рoкiв, вoни зaнaдтo дoвгo живyть пicля вихoдy на пeнсiю», – заявила Галина Третьякова «Cлyгa нaрoдy»

«Потрібно збiльшити до 72 рoкiв, вoни зaнaдтo дoвгo живyть пicля вихoдy на пeнсiю», – заявила Галина Третьякова «Cлyгa нaрoдy».

Голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова повідомила, що підвищення пенсійного віку в Україні неминуче, а дефіцит Пенсійного Фонду при нинішніх параметрах системи не зникне ніколи.

За словами Галини Третьякової, президент України Володимир Зеленський зараз проти підвищення пенсійного віку, але у країни є тільки два шляхи: виходити на пенсію раніше і отримувати пенсію, яка у нас є, або підвищувати пенсійний вік і отримувати великі пенсії.

«Підвищення пенсійного віку – неминучий процес. Є дослідження Світового банку. У ньому йдеться про те, що в 2030 році при параметрах нинішньої солідарної системи у нас пенсію за формулою отримуватимуть 40% громадян

Всі інші будуть отримувати мінімальну пенсію », – додала Галина Третьякова.

Галина Третьякова вважає, що зараз необхідно прийняти рішення про поступове збільшення пенсійного віку з 2023 року – один раз на рік на один місяць.

Вона розповіла, що для пенсійної системи орієнтиром є тривалість життя людей, які досягли пенсійного віку, тобто скільки вони живуть з моменту виходу на пенсію до смерті.

«Наприклад, Японія говорить про 72 роках. Ми вже майже як Японія. Зараз у нас 11,3 млн пенсіонерів, з них більше тисячі – це люди, які досягли столітнього віку.

Такого не було навіть за часів СРСР, коли у нас було 16 млн пенсіонерів», – заявила Голова парламентського комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Вона зазначила, що дефіцит Пенсійного Фонду при нинішніх параметрах системи і ставлення до пенсійного віку в Україні не зникне ніколи.

«З нашими політиками-популістами ми дуже необачно беремо на себе соціальні зобов’язання, які працівники не можуть оплатити своїми податками.

Ми змінили політекономічну платформу, але не змінили соціальну політику.

З року в рік політики набирають гори зобов’язань. Завдяки солодким обіцянкам люди їх вибирають. В результаті держава не може виконати ці обіцянки, але всі бояться від них відмовитися», – додала Галина Третьякова.

 

You cannot copy content of this page