fbpx
Без рубрики
Постiйне фарбування волосся спричиняє ще бiльше його посивiння

Поява першої сивої волосини — справжня трагедiя для кожної жiнки. Мiж тим, як виявилося в ходi дослiдження, проведеного науковцями Онкологiчного iнституту Дани Фебер (Британiя), втратi природнього кольору волосся сприяє не лише спадковiсть та стреси, а й надмiрна пристрасть жiнок до фарбування волосся та хiмiчних завивок.

Тобто, виникає парадокс: що ранiше жiнка починає користуватися хiмiчними фарбами, то ранiше у неї з’являється сивина. Як цього уникнути, говоримо з Жанною Приходько, дерматологом-косметологом вищої категорiї.

— В ходi дослiдження було проаналiзовано посивiння серед жiнок-близнюкiв. I виявилося, що головним фактором появи сивини є не стiльки спосiб життя, скiльки генетична схильнiсть…

— Дiйсно, поява сивини закладена у нас генетично. Це фiзiологiчний процес, i сивина пiсля 40 рокiв є цiлком природнiм явищем. Загалом, сивина проявляється внаслiдок погiршення роботи у волосяних цибулинах. Вiд цього страждають клiтини меланоцити, якi й виробляють пiгменти, що надають волоссю його природнього кольору.

Iнша справа, що сивина може з’явитися передчасно. Наприклад, нервовий зрив, переляк, сильний стрес може спазмувати судини, що живлять коренi волосся. В результатi волосся втрачає пiгмент. Рання сивина може вказувати на хронiчнi захворювання серцево-судинної системи, коли спазмуються судини головного мозку, проблеми з печiнкою, захворювання щитоподiбної залози, гормональнi розлади тощо.

— Дослiдники вважають, що одним з головних провокаторiв сивини у сучасних жiнок є препарати для завивки та фарбування волосся, якими дiвчата починають користуватися ще у пiдлiтковому вiцi…

— I це цiлком логiчно. Адже що частiше жiнка фарбує волосся, тим бiльше воно стоншується. Якщо часто користуватися хiмiчними фарбами, погiршується постачання волосся поживними речовинами, пошкодується кутикула волосяного стрижня. Саме кутикула вiдповiдає за колiр волосся. Якщо там мiститься феомеланiн, ви будете блондинкою, якщо еумеланiн — брюнеткою. Кутикула такожвiдповiдає за стiйкiсть волосся до зовнiшнiх факторiв.

— Що можна зарадити у такому випадку? Адже жiнки фарбуються, щоб уникнути сивини, а, натомiсть, отримують зворотнiй результат…

— Я б порадила не зловживати фарбами, особливо занадто яскравих, неприроднiх кольорiв. Якщо з’явилася перша сивина, скористайтеся рецептами наших бабусь — сполiскуйте волосся вiдваром лушпиння цибулi, кори дубу, мiцного чаю. При посивiннi у коренi волосся втирайте вiдвар кропиви, мати-й-мачухи, шишок хмiлю, коренiв аiру. Крiм лiкувальної дiї трав, пiд час втирання вiдбувається механiчний масах голови, що також корисно для волосся.

Щоб уникнути ранньої сивини, змiцнюйте волосся, втираючи у нього сiк цибулi. Непоганий такий рецепт — жовток одного яйця змiшують з чайною ложкою касторової чи оливкової олiї та додають трохи коньяку або меду — таку маску наносять на 15 хвилин i змивають вiдваром ромашки.

Читайте також: БРУНЬКИ ЦЬОГО ДЕРЕВА ЛІКУВАТИМУТЬ ВПРОДОВЖ НАСТУПНИХ 12 МІСЯЦІВ, ЗАПЕВНИЛИ ФІТОТЕРАПЕВТИ

За матеріалами, Добрий Лікар