fbpx
Події
Порошенко ветував закон, через який закрилися EX.UA та FS.TO

Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» відправлено назад у парламент через вето президента. Як часто буває, за привабливою назвою закону ховався драконівський зміст. Причому, абсолютно не пов’язаний із підтримкою кіно.

У прикінцевих положеннях ветованого закону була стаття, через яку закрилися відомі файлообмінники EX.UA та FS.TO. Цією статтею, зокрема, передбачається відповідальність за невидалення матеріалів власником сайту, якщо до них є притензії з боку третіх осіб. І навіть за внесення неправильних даних в whois (публічних базах даних про власників сайту).
Закон передбачав доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення Статтею 164 такого змісту:
Порушення умов і правил, що визначають порядок припинення порушень авторського права і (або) суміжних прав з використанням мережі Інтернет.

Порушення умов і правил, що визначають порядок припинення порушень авторського права і (або) суміжних прав з використанням мережі Інтернет, у тому числі невчинення власником веб-сайту, постачальником послуг хостингу передбачених законодавством про авторське право і суміжні права дій щодо унеможливлення доступу користувачів мережі Інтернет до об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, ненадання або несвоєчасне надання відповіді на заяву суб’єкта авторського права і (або) суміжних прав власником веб-сайту, постачальником послуг хостингу, наведення завідомо недостовірних відомостей у відповіді на заяву суб’єкта авторського права і (або) суміжних прав, власником веб-сайту, постачальником послуг хостингу, а також нерозміщення власниками веб-сайтів, постачальниками послуг хостингу на власних веб-сайтах, в публічних базах даних записів про доменні імена (WHOIS) достовірної інформації про себе, тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за одне з правопорушень, зазначених у частині першій цієї статті, –тягнуть за собою накладення штрафу від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А також мала додатись Стаття 164. Наведення завідомо недостовірної інформації у заявах про припинення авторського права і (або) суміжних прав, вчинених з використанням мережі Інтернет
Наведення особою завідомо недостовірної інформації щодо наявності авторського права і (або) суміжного права у заяві про припинення порушень авторського права і (або) суміжних прав з використанням мережі Інтернет, направленій відповідно до законодавства про авторське право і суміжні права, тягне за собою накладення штрафу від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”;

Читайте також: Терміново! Свого добилися!!! В Україні знизили вартість розмитнення авто (відео)

Джерело.