fbpx
Події
“Попіаритися захотіла, дівчинко?” Над геніальною українкою колеги-вчені влаштували публічне судилище

Історія про важливе відкриття наймолодшого доктора наук в Україні – Ольги Броварець, яке допоможе вилікуватися від раку, стала для геніальної українки початком цькування в науковому співтоваристві. Про це розповіла в Facebook журналіст Галина Сергєєва.

“Деякі її колеги, не маючи і приблизно досягнень Оліного рівня, з ранку до ночі і досі сидять у мене в коментарях і пишуть гидоту, і не набридло ж. Коли я запропонувала робити сюжети про кожне їхнє цікаве відкриття, одна начебто поважна людина, вчений і чоловік, пообіцяв надавати мені по руках! Коли хтось поцікавився, чому панове вчені не борються з такою ж спритністю з замовними дисертаціями політиків, була отримана відповідь: “Що з ними боротися, всі знають що вони корумповані””, – написала вона .

За словами Сергєєвої, спочатку на канал надійшов анонімний лист на Ольгу.

“Але днями трапився і зовсім апофеоз совковості – Олю викликали на загальні збори інституту. І хоча офіційно збори були мирні, не чим іншим, як публічним судилищем, я назвати це не можу. Люди, чий індекс Хірша (рівень цитованості) приблизно 2, стверджували, що Оля з її рівнем 21 – це не так вже й круто, подумаєш. І відкриття не таке вже й світового масштабу, і навіщо було й зовсім зустрічатися з журналістами, попіаритися захотіла, дівчинко?.. А до Гройсмана навіщо ходила? Покликали? Треба було не погоджуватися!.. Скромніше треба бути! І до чого ти, фізик, взагалі полізла в сферу хімії, а?” – розповіла вона.

За словами журналіста, дівчину продовжують дискредитувати:

“І хоча Олін показник вважається неймовірно високим і свідчить про світовий рівень дослідника. І хоча її робота дійсно при довгих і багаторічних планомірних дослідженнях та істотних фінансових впливах у майбутньому таки дає надію на лікування від раку, наукові співробітники все одно продовжують виходити жовчю, планомірно дискредитуючи дівчину”.

Як стверджує Сергєєва, Броварець тримається, відповідає гідно і продовжує працювати.

“Але у мене запитання. Невже нашим вельмишановним вченим не час заспокоїтися? Невже не час видихнути і нарешті використовувати такий сплеск інтересу до української науки в мирних цілях? Отримувати фінансування, працювати, і прагнути створити у нас по-справжньому круті лабораторії та дослідні центри” , – констатувала вона.

Крім того, Сергєєва нагадала, що за місяць з моменту виходу сюжету автореферат докторської дисертації Ольги скачали з мережі для вчених ResearchGate понад 1000 разів, її підтримали багато професорів та академіків.

“На зустріч Броварець запросив Гройсман, після цієї зустрічі зайшла мова про доплати і гранти для наших вчених, в інституті Ольги скоро з’явиться новий комп’ютерний кластер, а найголовніше – з цього місяця відновлено будівництво біотехнологічного корпусу при інституті молекулярної біології та генетики, цей корпус був заморожений близько 10 років! Уявляєте собі? Я вважаю, це неймовірно”, – підсумувала журналістка.

Читайте також: Відкриття наймолодшої в Україні доктора наук дає надію на одужання від раку (відео)

У коментарях люди обурені подібною ситуацією і висловлюють свою підтримку молодій вченій.

Джерело.