fbpx

Попереду ще одні “довгі”: скільки вихідних залишилося в 2017-му

14 жовтня це вихідний на честь Дня Збpойних сил України. З огляду на, що наступні за ним дні – субота і неділя – українці зможу відпочивати три дні поспіль.

Українці в честь Дня незалежності отримали відразу чотири вихідних поспіль. У четвер, 24 серпня, в п’ятницю і традиційно в суботу та неділю. Правда, неробочу п’ятницю доведеться відпрацювати в суботу, 19 вересня.

Наступні “довгі” вихідні очікуються вже в жовтні. 14 жовтня – офіційний вихідний на честь Дня захисників України. Сайт “Сегодня” з’ясував, які ще вихідні чекають українців у цьому році і що може змінитися в наступному.

Скільки відпочивають українці

Цього року українцям належить 11 вихідних – Великдень, Різдво, День Перемоги, 8 березня і т.д. При цьому, якщо вихідний припадає на суботу або неділю, його переносять на понеділок. На честь Дня Незалежності українцям припали відразу чотири вихідні поспіль. Наступні “довгі” вихідні припадають на 14, 15 і 16 жовтня.

14 жовтня це вихідний на честь Дня Збpойних сил України. З огляду на, що наступні за ним дні – субота і неділя – українці зможу відпочивати три дні поспіль.

Також українцям належать 24 дні відпустки (два дні за кожний відпрацьований місяць). Приблизно така ж кількість вихідних в більшості пострадянських країн. На честь свят 13 вихідних – в Росії та Австрії, 14 – в Іспанії та Мальті. Найменше вихідних в Бразилії – всього п’ять святкових днів. При цьому щорічна відпустка тут становить 30 календарних днів, з урахуванням чого бразильці відпочивають стільки ж, скільки і українці.

Деякі експерти впевнені: велика кількість свят шкодить економіці країни. “Є в Україні такий феноменальне явище – постійні вихідні, а потім дивуємося, чому економіка не зростає. Особливий абсурд – перенесення робочих і вихідних.

Якщо свято випало на вихідний треба відзначити додатковим вихідним. Може, ми лідер в світі за ефективністю праці? Або вибиваємося в лідери за розміром ВВП, тому можемо собі це дозволити? Хоча і реальні світові лідери не можуть дозволити собі постійні свята”, – написала Яніка Мірило під час новорічних свят в Facebook.

Що може змінитись в наступному році

Уже в наступному році кількість святкових вихідних може скоротитися. Інститут пам’яті презентував законопроект, згідно з яким календар свят для українців кардинально зміниться. Якщо документ підтримають парламентарі, вже в наступному році замість 11 святкових вихідних залишиться тільки дев’ять.

Восьмого березня і дев’ятого травня залишаються святковими днями: концерти і офіційні заходи ніхто скасовувати не планує, проте вихідних в ці дні не буде.

“Оскільки святкування державних свят має сприяти відновленню історичної пам’яті і формуванню національної ідентичності громадян України, на статус державних можуть претендувати тільки ті дати і події, які співвідносяться з державними та історико-культурними”, – пояснюють в документі.

Крім того, переносити вихідний, який збігається з суботою або неділею, не будуть (крім вихідних на Великдень і Трійцю).

Які дні залишаться вихідними:

День пам’яті і примирення – 8 травня

День Конституції – 28 червня

День Незалежності – 24 серпня

День захисників України – 14 жовтня

Новий рік – 1 січня

Різдво – 7 січня

Великдень – дата змінюється

День Святої Трійці – дата змінюється

День праці – 1 травня

У календарі з’являться нові святкові (але робочі) дні. Наприклад, Інститут пам’яті пропонує узаконити цілий перелік скорботних днів.

Нововведення викликали бурхливу реакцію в українському суспільстві, відзначає глава Інституту пам’яті Володимир В’ятрович. Так, відомство отримало 672 звернення від громадських організацій, профспілок і політичних партій з проханням прислухатися до їхньої позиції. Саме під тиском громадськості інститут прийняв рішення залишити понеділок після Великодня і Трійці вихідними днями.

You cannot copy content of this page