fbpx

Понад 800 малюнків Бога з України та світу надіслали на конкурс “Для Бога я створю найкраще” у Івано-Франківськ. Журі обрало переможців

27 січня у Івано-Франківську, у просторі “Промприлад. Реновація” завершився Міжнародний конкурс малюнку “Для Бога я створю найкраще”.

Сьогодні журі обрало найкращі роботи із 800 надісланих художніх малюнків, які увійдуть до каталогу. Про це повідомили у Департаменті інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Цьогоріч у конкурсі взяли участь молоді художники з різних країн та цілої України.

Переможців визначало журі, до складу якого входили франківці – реставратори, художники, митці, музиканти та голова молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ отець Михайло Віхоть. Священник наголосив на духовному сенсі події, що дозволяє поглянути на Бога через дитячу безпосередність.

“Дитячі та дорослі роботи на конкурсі показують, як можна бачити Бога в простоті. Тут без шаблонів та стандартів можна бачити, як Бог діє. Дивлячись на ці роботи, можна побачити Бога по-новому – Татом, яскравим, веселим. Вважаю, що всі, хто прислали роботи – вже переможці, бо бачать важливість Бога у своєму житті. Оцінювати треба не крізь призму правил художнього мистецтва, але обирати серцем”, – розповів о. Михайло.

“Так цікаво, хто який доступ має в голові та серці до Бога. Адже, хтось уявляє Господа, як купол храму, хтось як вареники на Різдво, хтось зображає молитву. Можна помітити, як змінюються роботи з кожним роком, як і наші стосунки з Богом. Учасників ми ні до чого не спонукаємо, тільки фіксуємо момент зустрічі з Богом”, – пояснює митець Ярема Стецик.

Здебільшого роботи надходять від учнів різних художніх шкіл, а також християн.

Роботи, відзначені журі, розмістять на виставці в Промприладі, щоб усі охочі франківці могли насолодитися різноманітними зображеннями Бога, Діви Марії та святих.

Департамент інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

You cannot copy content of this page