fbpx

Помер снайпер, який боровся за життя з липня 2014-го

“Хай пам’ять про його героїзм, волю та прагнення жити залишиться назавжди в наших серцях”, – написав у facebook волонтер Сергій Кузьміних.

Вчора, 5 травня, помер Валентин Ковальський. 25-річний військовий був снайпером 95-ї аеромобільної бригади. Родом з Житомира, пише Gazeta.ua

Воював у зоні АТО з весни 2014 року. 27 липня того ж року колона, у якій був і Валентин, потрапила у засідку неподалік Савур-могили на Донеччині. Куля 7,62 мм пробила бронижелет хлопця, пройшла під кишечником, вдарилася об передню частину бронижелета і відлетіла назад.

Спочатку Валентин переніс 8 операцій у лікарнях Києва, Львова та Харкова.

Виписавшись, лікувався вдома. Здавалося, що йде на поправку. Але операція по реконструкції кишечника виявилася невдалою. Відкрилися нові свищі. З 95 кг при зрості 186 см хлопець схуд до 53-х. Біль позбавив його сну. Постійно трималася підвищена температура. Коли медики однієї з клінік в Ізраїлі, яку знайшли батьки Валентина, побачили аналізи майбутнього пацієнта, то сказали негайно летіти до них.

Читайте також:  Ізраїльський військовий лікар дізнавшись, що оперує воїна АТО відмовився від гонорару

Для оплати лікування закордоном люди зібрали десантнику три мільйони гривень.

У вересні 2015-го боєць повернувся з лікування у Ізраїлі. Замість запланованої однієї операції хлопцю зробили три і після двох місяців лікування відпустили додому.

Після першої операції хірург Йорам Клайн, який оперував бійця, сказав:

“Коли я починав операцію, мені було 50 років, а коли закінчив, відчув себе на усі 70”.

9 травня Валентину виповнилося б 26 років.

You cannot copy content of this page