fbpx
Події
Помер народний артист, співак львівської опери Олександр Громиш

Його поховають завтра на Личаківському кладовищі

Відомий співак львівського оперного театру, народний артист України Олександр Громиш помер вчора у віці 66 років. Про це повідомила його донька Мар’яна Громиш.

Прощання з артистом відбудеться у понеділок, 6 червня, у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Триватиме воно з 11:00 до 13:00.

Співака поховають на Личаківському кладовищі. Похорон заплановано на 13:30.

Олександр Громиш народився у селі Лука Золочівського району Львівської області. Вчився спочатку у Луцькому музичному училищі хорового диригування, потім у львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка на вокальному факультеті. Творча діяльність Олександра Громиша почалась у львівському Академічному театрі опери та балету ім. І. Франка

У 1988 році співак отримав звання заслуженого артиста України, а у 2002 році – народного.

Гастролював у Швейцарії, Австрії, Німеччині, Франції, Данії, Люксембурзі, Угорщині, Польщі.

У Львівському театрі опери та балету Олександ Громиш співав партії Мойсея в опері “Мойсей” Скорика, Івана Карася в “Запорожці за Дунаєм” Гулака-Артемовського, Василя Собакіна в “Царевій нареченій” Римського-Корсакова, Рене в “Іоланті” Чайковського, Рамфіса в “Аїді” Верді, Дона Базиліо в “Севільському цирульникові” Россіні, Монтероне та Спарафучіле у “Ріголетто” Верді, Захарія в “Набукко” Верді.

Джерело.