fbpx
Події
Поляки України пояснили, кого вважають “режисером” підриву пам’ятника під Львовом

Спілка поляків України (Zwiazek Polaków na Ukrainie) заявила про причетність третьої сторони до підриву польського пам’ятника жертвам нацизму в роки Другої світової війни в селі Гута Пеняцька у Львівській області.

Відповідна інформація з’явилася на сайті СПУ.

“Дає підстави для роздумів про “режисера” цих подій факт того, що першими, хто опублікував фото розбитого пам’ятника, були не сайти польських національно-культурних товариств Львівщини або інформаційні агентства Галичини, а саме проросійські ЗМІ, які звинуватили в акті вандалізму представників українських ультраправих організацій” , – йдеться в тексті заяви.

“Ми ставимо під сумнів факти причетності українців до знищення пам’ятника в Гуті Пеняцькій. Жодна з існуючих сил в Україні не ідентифікує себе з нацистськими символами “SS”, які намальовані на понівеченому меморіалі. Український і польський народи зазнали більш ніж 50-річну окупацію більшовицької і радянської влади, і у них немає звичаю знищувати хрести, які завжди були знаком єдності Сходу і Заходу, поляків і українців. Жодна розумна людина не повірить в те, що в українця або поляка може піднятися рука здійснити такий акт вандалізму саме на Різдво”, – зазначили у СПУ.

“Проте ми можемо з великою долею впевненості говорити про причетність до акту вандалізму в Гуті Пеняцькій третьої сторони, яка є найбільш зацікавленою в погіршенні відносин між нашими двома братніми народами”, – наголосили у СПУ.

“Спілка поляків України рішуче засуджує будь-які прояви ганебного акту вандалізму в місцях національної пам’яті як в Україні, так і в Польщі, і вважає неприпустимими використання висвітлення цих подій як брудного інформаційного тла третьою стороною. Сподіваємося, що українська влада знайде і покарає винуватців цього цинічного вчинку”, – йдеться в заяві.

Читайте також: П’яний батько намагався зарізати місячне немовля, бо дружина зіпсувала йому настрій (відео)

Джерело.

facebook