fbpx
Події
Поляки розповіли, до кого із сусідів вони ставляться найкраще

Чехи, словаки, італійці, угорці та американці – до цих національностей поляки мають найбільшу приязнь, йдеться в останньому опитуванні Центру вивчення громадської думки, повідомляє Наш вибір з посиланням на wiadomosci.wp.pl. Не викликають симпатії у поляків араби, цигани, турки, росіяни і румуни. Загалом, у порівнянні з минулорічними дослідженнями, поляки стали значно відкритішими до усіх національностей, включених до опитування. Крім того, поляки симпатизують усім сусідам, за винятком росіян.

Під час дослідження у поляків питали про їх ставлення до 25 національностей та етнічних груп. І понад дві п’ятих анкетованих заявили про свою прихильність до французів, хорватів, данців, японців, німців, греків та литовців. Більше однієї третини респондентів говорили про свою симпатію до білорусів, китайців, естонців, євреїв, українців та в’єтнамців.

Так, дуже добре ставиться до чехів 59% опитаних поляків, а ось неприязнь відчуває – 10% і ще кожен четвертий – байдужість. Свою симпатію до словаків задекларувало 57% респондентів, неприязнь так само 10%, а 24% – байдужість. До італійців мають приязнь так само 57% опитаних, про свою неприхильність до цієї національності говорив тільки кожен десятий поляк, байдужість проявили 26% респондентів. Американців та угорців любить 57% респондентів та 51% говорив про свою симпатію до англійців.

Читайте також: Хакери з’ясували, хто намагається посварити Україну та Польщу

А ось питання про ставлення до українців розділило опитаних поляків. 36% анкетованих висловились про свою симпатію до сусідів, 32% сказали, що українці їм неприязні, а кожному четвертому – 26% – байдуже. А ось до голландців висловив симпатію кожен другий опитуваний поляк, а до німців – 46% респондентів.

Ще до п’яти національностей поляки маю негативне ставлення. Так, не викликають симпатії араби у 59% опитаних, у той час, коли про приязне ставлення до цієї національності висловилось 16% респондентів, а ще 17% – байдуже. Кожен другий говорив про своє негативне ставлення до циган і 42% – до турків. Румуни не подобаються 35% респондентів, а 38% поляків говорили про своє негативне ставлення до росіян, хоча у 31% ця національність викликає симпатію.

Підсумовуючи, у Центрі вивчення громадської думки, кажуть, що ставлення поляків до 25-ти національностей дещо покращилось, у порівнянні з минулорічними дослідженнями. До усіх сусідніх народів, окрім росіян, поляки відчувають симпатію та приязнь. А ось симпатія до чехів, словаків, німців і білорусів сягнула найвищих показників із 1993 року.

Джерело.