fbpx
Події
Поки свекруха дачу на сина не перепише, я там пальцем ні до чого не доторкнуся. Машину ми так вже полагодили

Свекруха другий тиждень обриває телефони мені і чоловікові, що пора їхати на дачу. Мовляв, поки дощу немає, треба дах перекрити. А я там пальцем об палець не вдарю, поки вона не переоформить цю дачу на мого чоловіка. Навчена гірким досвідом, ми так вже машину полагодили. Свекруха в мене дуже розумна жінка. Про таких кажуть “м’яко стелити, та жорстко спати”. Ось і зараз вона переживає, що треба терміново на “нашій” дачі переривати дах, поки дощі знову не зарядили. Наша, а точніше мого чоловіка, дача тільки на словах його мами. За паперами це дача її.

Вона ще минулого літа гучно оголосила, що переоформить дачу на мого чоловіка, але віз і нині там. Рівно після того, як дізналася, що ми вирішили відкладати на покупку своєї ділянки. Мовляв, навіщо гроші витрачати, он, стоїть дача, краще туди гроші вкладіть, я вам її відпишу. Але поки щось не відписала. Свекруха, звичайно, перестерігає, що це просто формальності, що в родині має бути довіра.

– Ви що, мені не вірите? Думаєте, обману вас? – зі сльозою в голосі запитує вона. А ми не віримо. І так – обмане. Тому що разок вже був.

Два роки тому свекор потрапив в невелику автопригоду. Машина потребувала ремонту. Поки нога зросталася, свекруха заголосила, що машина стоїть і гниє, якщо зараз не зробити, то потім тільки на металобрухт. Тоді вона і вийшла з пропозицією.

– А давайте ви машину підшаманьте, а батько її потім на вас переоформить. Куди йому їздити вже, доїздився! А то так шкода річ, простоює!

Чоловік почухав потилицю і вирішив, що для першої машини батьківська зійде, як раз щоб набратися досвіду, а потім вже нову брати. Я була тільки “за”, своя машина в сім’ї нам би дуже не завадила. Про переоформлення якось ніхто особливо не думав, та й ніколи було. Відкладали до повного одужання свекра.

Ми витратили гроші, заморочилися з ремонтом, чоловік навіть якийсь час на ній поїздив, а потім його мама зателефонувала і попросила повернути машину на базу.

– Тобто, на базу? Мам, а нічого, що ви мені її віддали? – здивувався чоловік. Я була в такому ж стані.

– Як це віддали, ти що? Як я можу віддати машину, якщо вона на батька оформлена! – Дуже щиро здивувалася свекруха.

Чоловік зателефонував батькові і виявилося, що він взагалі не в курсі, що “вже наїздився” і був повинен переоформити машину на сина. Мама стояла на своєму, мовляв, не говорила такого і все. Чоловік жовнами пограв, ключі відвіз і батькам дзвонити перестав.

Тиждень ходив чорніший від хмари. Потім йому подзвонив батько, сказав, що свекруха зізналася, що “може щось таке на емоціях і ляпнула”. Свекор пообіцяв гроші, які ми вклали в авто, повернути, але ми з чоловіком вирішили, що це буде наш подарунок йому на день народження.

Звичайно, після такої довіри до свекрухи немає ніякого. Тому коли вона почала розмови про дачу, ми вже були навчені гірким досвідом. Чоловік відразу заявив, що якщо мати хоче переоформити дачу, то він готовий прямо завтра разом з нею цим зайнятися. А вже потім ми будемо туди їздити поправляти паркан, перестилати дах і займатися іншими поліпшеннями. Якщо ні, то ми продовжуємо збирати на свою.

– Дожилася! Без папірця вже рідні не вірять, – журиться свекруха.

– І не говори, – підтакує чоловік. – Такі часи пішли, навіть родичі обманюють.

Тепер ми з чоловіком робимо ставки, переоформить свекруха на нього дачу або придумає щось новеньке.

Фото ілюстративне.